Latvijas vēstnieks: ASV lēmumos par drošības nodrošināšanu būtiskas izmaiņas nav gaidāmas

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Lai kurš arī uzvarētu ASV prezidenta vēlēšanās, ASV stratēģiskajos lēmumos par drošības nodrošināšanu pasaulē būtiskas izmaiņas nav gaidāmas, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Pēc Teikmaņa vārdiem, Latvija sagaida, ka ASV ārpolitika globāli nemainīsies, jo šī valsts ir uzņēmusies īpašas saistības drošības nodrošināšanā pasaulē. ASV stratēģiskais lēmums palikt pēc 2.pasaules kara ar karaspēku Eiropā diezin vai mainīsies, un tas ir tas, kas Latvijai ir svarīgi, piebilda diplomāts.

Teikmanis uzsvērta, ka, protams, gādājot par drošību, Latvijai ir savi uzdevumi, bet mūsu valsts paļaujas, ka arī ASV turpinās pildīt savas saistības NATO ietvaros, un nav pamata domāt, ka pēc prezidenta vēlēšanām kas tajās būtiski mainīsies. Tās ir saistības, kuras ir guvušas atbalstu ASV Kongresā, turklāt abās partijās, atzīmēja vēstnieks.

Vēstnieka vērtējumā, ASV interese par Eiropu atkal ir palielinājusies, kas parāda ASV stabilu interesi strādāt kopā ar Eiropas sabiedrotajiem. Ja drošības jomā nebūtu sadarbības ar Eiropu, ASV par miera nodrošināšanu būtu jāmaksā daudz vairāk, uzskata diplomāts.

Lūgts novērtēt Latvijas un ASV attiecības desmit baļļu skalā, Teikmanis atturējās sniegt vienu vērtējumu, uzsverot, ka dažādās jomās ir sniedzams atšķirīgs vērtējums, piemēram, drošībā attiecības varot novērtēt ar "10", bet ekonomikā vēl ir liels potenciāls izaugsmei.

Viss par: Latvijas ziņas