Mamikins un Grigule praksē EP iekārtojuši viens otra ģimenes locekļus

Iveta Grigule (no kreisās)/ foto: Zane Bitere/ LETA, Andrejs Mamikins/ Foto: Edijas Pālens/ LETA
Iveta Grigule (no kreisās)/ foto: Zane Bitere/ LETA, Andrejs Mamikins/ Foto: Edijas Pālens/ LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Iveta Grigule (ZZS) un Andrejs Mamikins (S) praksē Eiropas Parlamentā (EP) iekārtojoši viens otra ģimenes locekļus, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

Centrs norādījis, ka pie Mamikina par praktikanti strādā Grigules meita Anete, bet pie Grigules stažējas Mamikina dzīvesbiedre Natālija.

Pats Mamikins "Re:Baltica" paskaidroja, ka izskatījis vairākas kandidatūras, tostarp bijis piedāvājums pieņemt Grigules meitu, kura runājot labā angļu un franču valodā un tādēļ palīdz Ārlietu komitejas jautājumos. Mamikins gan atteicies atbildēt, vai praktikanti lūdza pieņemt Grigule. Arī atlīdzības lielumu politiķis nevēlējās izpaust, jo tā esot vienojušies. No komentāriem izvairījusies arī Grigule.

EP preses dienestā "Re:Baltica" pauda, ka formāli pārkāpuma nav, jo parlamenta noteikumi tikai aizliedz nodarbināt savus radiniekus.

EP deputātiem atbalsta personāla algošanai piešķir 23 392 eiro mēnesī, un palīgus izvēlas pats deputāts. EP tikai pārbauda dokumentu esamību un izmaksā naudu. Alga stažieriem Briselē "uz rokas" nevar pārsniegt 1449 eiro mēnesī, norādījis pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

Viss par: Latvijas ziņas