Martā Rīgā notiks šampanieša festivāls "Riga Wine&Champagne"

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Marta sākumā Rīgā notiks ikgadējais Baltijas šampanieša un vīna festivāls "Riga Wine&Champagne", ko ievadīs paplašināts šampanieša un dzirkstošo vīnu piedāvājums - degustācija restorānā "Bibliotēka N°1 Restorāns", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Pasākums notiks no 3.līdz 5.martam, un tā laikā interesentiem būs iespēja piedalīties Baltijā lielākajā šampaniešu degustācijā "Audi Burbuļu parāde", uzklausīt pasaules šampanieša ekspertu un Šampaņas vīndaru ieteikumus dzērienu izvēlē, kā arī piedalīties virknē vakariņu un degustāciju.

Plānots, ka festivālu 3.marta vakarā "Bibliotēka No1 Restorānā" atklās par tradīciju kļuvušās vīna un ēdiena vakariņas, kuru laikā pasniegs gan klasiskas, gan neierastākas vīna un ēdiena kombinācijas. Vakariņu laikā būs iespējams baudīt šefpavāra Māra Jansona sagatavotos ēdienus kopā ar desmit augstākās raudzes vīniem, uzklausīt septītā labākā pasaules vīnziņa Raimonda Tomsona un festivāla dibinātāja Aigara Norda ieteikumus vīna izvēlē.

Savukārt 4.martā restorānā notiks tradicionālā "Audi Burbuļu parāde", kas ir visplašāk apmeklētais festivāla notikums, sniedzot iespēju izbaudīt degustācijā pārstāvēto šampaniešu un dzirkstošo vīnu klāstu. Degustēšanai būs pieejami tādi dzērienu zīmoli kā "Bollinger", "Taittinger", "Louis Roederer", "Moet&Chandon", "Henriot", "Gosset", "Deutz" un citi. Pasākums būs publiski pieejams ikvienam interesentam. Degustācija tiek organizēta pēc Eiropā ierastā principa, apmeklētājiem dodot iespēju pašiem apstaigāt parādi, degustējot un pieejamos šampaniešus un vīnus, uzdot jautājumus, uzklausīt Latvijas labāko vīnziņu padomus, kā arī satikt Šampaņas namu īpašniekus un vīndarus.

Festivāla pēdējā dienā Rīgā ieradīsies virkne Šampaņas vīndaru, lai noslēguma vakariņās Rīgas publikai prezentētu savus šampaniešus.

"Riga Wine&Champagne" aizsākās 2012.gadā un tradicionāli notiek divās - rudens un pavasara - sesijās. Festivāla ģenerālsponsors ir "Nordea banka", bet festivāla programma tiek nodrošināta sadarbībā ar vīna un šampanieša importētājiem un Rīgas restorāniem.

 

Viss par: Latvijas ziņas