Maza uzņēmuma īpašnieks sola vērsties policijā pret Rīgas būvvaldi, lai "Lidl" ēka neapgrūtinātu ceļu uz viņa uzņēmumu

A person arrives to go shopping at a branch of Lidl supermarket in south London, on January 10, 2018.Traditional supermarket chains, such as Tesco, Sainsbury's and Morrisons, benefited by between 2% and 3% sales growth in value, but to a much lesser degree than German discount companies Aldi and Lidl (up 16.8 % each) who are taking a larger and larger share of the cake.
A person arrives to go shopping at a branch of Lidl supermarket in south London, on January 10, 2018.Traditional supermarket chains, such as Tesco, Sainsbury's and Morrisons, benefited by between 2% and 3% sales growth in value, but to a much lesser degree than German discount companies Aldi and Lidl (up 16.8 % each) who are taking a larger and larger share of the cake.

Rīga, 10.aug., LETA. Uzņēmējs Vadims Skorohods plāno vērsties kriminālpolicijā pret Rīgas pilsētas būvvaldi, lai netiktu bloķēts ceļš uz viņam piederošo "noliktavu un ražošanas kompleksu", aģentūru LETA informēja uzņēmēju pārstāvošais zvērināts advokāts Aldis Alliks.

Kā liecina "firmas.lv" dati, Skorohodam pilnībā pieder SIA "SVV.PM", kas atrodas Ulbrokas ielā un kas darbojoties būvniecības un nekustamā īpašuma pārvaldīšanas jomā. Uzņēmumā strādājot tikai viens darbinieks. Uzņēmums pērn strādājis ar 266 782 eiro apgrozījumu un aptuveni 1000 eiro zaudējumiem. Arī iepriekšējos gados uzņēmuma apgrozījums bijis līdzīgs, bet zaudējumi bijuši nedaudz lielāki.

Kā informēja Alliks, uzņēmējs, kuram piederošajam noliktavu un ražošanas kompleksam Rīgā, Ulbrokas ielā 42, blakus plānots topošais "Lidl" loģistikas centrs, esot gatavs vērsties kriminālpolicijā par Rīgas pilsētas būvvaldes darbībām, izsniedzot būvatļauju šim projektam, "ignorējot ar likumu noteiktās uzņēmēja tiesības".

Jurista skatījumā, "būvvalde klaji prettiesiski ignorē uzņēmēja tiesības lietot braucamā ceļa servitūtu, kuru nekādi nav iespējams nepamanīt", jo tas reģistrēts zemesgrāmatā kopš 2014.gada 4.decembra. Servitūta ceļš tiek ikdienā izmantots uzņēmējdarbības veikšanai un tā lietošanai ir jābūt neierobežotai un netraucētai, paziņoja advokāts. Taču patlaban šis ceļš atrodoties plānotā objekta teritorijā un līdz ar to faktiski tikšot paralizēta noliktavas un ražošanas kompleksa biznesa darbība.

Pēc Allika paustā, būvvalde atzīstot, ka, izsniedzot būvatļauju, pieļauta kļūda un ignorētas uzņēmēja tiesības lietot servitūta ceļu. "Taču būvvalde pat negrasās šo situāciju, kas ir radusies pašas būvvaldes dēļ, risināt pati. Potenciālais strīds tiek atstāts tiesas ziņā, tā teikt, kad objekts būs uzcelts, tad arī ejiet un tiesājieties. Tiesāšanās var ilgt vairākus gadus, taču bizness tiks sagrauts dažu dienu laikā - tiklīdz konstatēs, ka pa līdzšinējo ceļu kompleksam vairs nevar brīvi, netraucēti piekļūt," paziņoja advokāts.

Paša Skorohoda ieskatā, būvvalde atklāti "lobējot "Lidl" loģistikas centra attīstītāja intereses" un "veicot ierēdniecisku atrakstīšanos un žonglēšanu", lai pilnībā ignorētu uzņēmēja likumiskās tiesības.

"Turklāt attīstītājs it kā mutiski piedāvājis izbūvēt jaunu ceļu, kad projekts tiks saskaņots un būvniecības process jau uzsākts. Taču nekādas formālas vienošanās par to nav, kā arī nekur netiek noteikts pienākums attīstītājam to darīt. Līdz ar to "labākajā gadījumā" pastāv iespēja, ka mans un tuvumā atrodošos uzņēmumu bizness kļūs par ķīlniekiem "Lidl" teritorijā," stāstīja uzņēmējs.

"Lidl" loģistikas centra būvatļauja izsniegta 2017.gada 4.jūlijā, bet servitūts zemesgrāmatā nostiprināts 2014.gada 4.decembrī.

Kā informē Alliks, saistībā ar Skorohoda iesniegumu būvvalde šī gada 7.jūnijā vēstulē ir pieprasījusi līdz 29.jūnijam attīstītāja rakstisku viedokli saistībā ar ceļa servitūtu, taču šāds viedoklis joprojām neesot sniegts.