Banner 980x90

Mediķi brīdina, ka cīņā par viņu atalgojumu neizbēgami cietīs arī pacienti

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv
Lai gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Sarmīte Villere cīņā par mediķu atalgojumu sola neizrādīt agresiju un nenodarīt pāri pacientiem, Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs ir pārliecināts, ka pacienti šajā situācijā neizbēgami cietīs.

NMPD vadītāja Villere šorīt LNT raidījumam "900 sekundes" solīja, ka cīņa par to, lai mediķi varētu nopelnīt pietiekami daudz bez ilgstošas pārstrādāšanās un izdegšanas, nebūs agresīva, bet konstruktīva un saprātīga, lai nenodarītu pāri pacientiem.

Pēc Villeres teiktā, atalgojuma problēma ir ļoti samilzusi un risinājums vajadzīgs jau nākamā pusgada laikā, tāpēc visu nozarē strādājošo valsts iestāžu vadība drīzumā sanākšot kopā, lai definētu savas prasības. Pēc tam tikšot uzklausītas arī arodbiedrības, lai beigās visas šīs prasības apkopotu un nodotu "uz augšu".

Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs gan "900 sekundēs" bija skeptisks par to, ka šāds plāns varētu nostrādāt, jo valdība vienkārši turpinās teikt, ka tai nav naudas, vienlaikus tērējot miljonus citiem mērķiem, kas, viņaprāt, ir mazāk svarīgi nekā mediķu algas.

Sekas būs tādas, ka medicīnas darbinieki vienkārši nestrādās pagarināto darba laiku, līdz ar to sniegto pakalpojumu apjoms samazināsies, kā rezultātā, protams, cietīs pacienti, brīdināja Kalējs, kā piemēru minot, ka NMPD darbinieki vairs nevarēs normatīvajos aktos noteiktajā laikā ierasties uz izsaukumiem.

Slimnīcu biedrības vadītājs arī prognozēja, ka zemā atalgojuma dēļ arvien vairāk medicīnas darbinieku pametīs valsti, lai dotos strādāt uz ārzemēm. Jau tagad, pēc arodbiedrības rīcībā esošās informācijas, ik gadu labāka darba meklējumos uz ārvalstīm aizbrauc ap 100 Latvijas mediķu, taču tie esot tikai oficiālie dati. Kalējs uzsvēra, ka mediķu pienākums nav ziņot arodbiedrībai par savu došanos strādāt uz ārvalstīm.

Gan Villere, gan Kalējs uzteica veselības ministres ieguldītos pūliņus, cenšoties risināt nozarē pastāvošās atalgojuma problēmas, un abi nosodīja valdības rīcību, apgalvojot, ka medicīnai naudas nav, bet tai pašā laikā atrodot finansējumu citiem iepriekš neplānotiem tēriņiem.

Jau ziņots, ka Rīgas dzemdību nama vecmātes un dzemdību speciālisti ir pieprasījuši Veselības ministrijai (VM) un iestādei risināt zemā atalgojuma jautājumu, pretējā gadījumā solot darbu arī pamest. Dubultot samaksu par stundas darbu prasa arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā strādājošie, savukārt Liepājas reģionālajā slimnīcā strādājošie VM ir nosūtījuši vēstuli, kurā aicina nodrošināt adekvātu darba samaksu dzemdniecības nozarē strādājošajiem, kā arī risināt problēmu ar jauno speciālistu piesaisti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)