Padomi, kas palīdzēs iekārtot skaistu viesistabu

Varētu teikt, ka viesistaba ir galvenā telpa visā mājoklī, jo tajā tiek pavadīts diezgan daudz laika. Lielākoties tieši viesistaba kalpo kā vieta, kur atpūsties pēc darba, kā arī tā ir vieta, kur uzņemt ciemiņus. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai viesistabā būtu patīkami uzturēties. Ja arī jums tuvākajā laikā ir plānots viesistabas remonts, taču jums trūkst ideju, kā savu viesistabu padarīt skaistāku un mājīgāku, tad ieskatieties raksta turpinājumā. Tajā atradīsiet  vērtīgus padomus, kas palīdzēs iekārtot skaistu viesistabu. 

Dažu pamatnosacījumu ievērošana
Viesistabas iekārtošana nebūt nav viegls uzdevums. Lai iekārtotu gaumīgu, skaistu un praktisku viesistabu, nepieciešams ņemt vērā dažus pamatnosacījumus. 

Viesistabas centrālā punkta izvēle 
Lai būtu vieglāk izkārtot mēbeles, nepieciešams atrast telpas centrālo punktu. Par centrālo punktu var kalpot, piemēram, kāds no viesistabas logiem vai arī kamīns. Tāpat bieži vien par centrālo punktu kalpo tieši televizors. Iespējams, ka arī jūsu mājās televizors tiek izmantots katru dienu, lai skatītos iecienītas pārraides un filmas. Lai baudītu kvalitatīvas pārraides, ieteicams izvēlēties Smart TV. Ja jūs nezināt, kā nopirkt labu televizoru, tad noteikti konsultējieties ar veikala pārdevējiem, kuri jums ieteiks vislabāko un piemērotāko variantu.  

Sarunu zonas izveide
Šīs zonas izveidei lieliski noderēs dažādas mēbeles. Tomēr pirms iegādāties konkrētas mēbeles nepieciešams izvērtēt kopējo telpas platību. Ja viesistaba ir liela, tad droši var iegādāties vairākas mēbeles, taču, ja maza, tad jāiegādājas tikai pats nepieciešamais. Sarunu zona noteikti ir jāiekārto tāda, lai tajā būtu ērti un nekas netraucētu sarunu veidošanā. 

Iespēja brīvi pārvietoties 
Mēbeles ir jāizvieto tā, lai nekas netraucētu brīvi pārvietoties. Mēbeles nevajadzētu novietot pārāk tuvu vienu otrai, pretējā gadījumā gan jums pašam, gan viesiem nebūs ērti.

Plāna izstrāde 
Lai būtu pēc iespējas vienkāršāk iegādāties nepieciešamās mēbeles un saprast kopējo viesistabas iekārtojumu, ieteicams jau pašā sākumā uzzīmēt viesistabas plānu, kurā tiks attēlots mēbeļu izkārtojums.  

Vajadzībām atbilstošas mēbeles
Dīvāns un krēsli, viennozīmīgi, ir galvenās mēbeles visā viesistabā. Tā kā šīs mēbeles aizņem vislielāko vietu, pirms to iegādes noteikti vajadzētu izmērīt telpas platību, lai saprastu, cik lielas mēbeles varat atļauties ievietot savā viesistabā. Lai saprastu, kur šīs mēbeles vislabāk iederēsies, droši eksperimentējiet ar to novietojumu. Visvieglāk būs mēbeļu novietojumu attēlot uz papīra lapas. 

Vēl viens svarīgs viesistabas elements ir žurnālgaldiņš. Žurnālgaldiņam vajadzētu atrasties sarunu zonā. Šī mēbele ļoti noderēs gadījumos, kad saviem viesiem vēlēsieties pasniegt kafiju un uzkodas. Ikdienā uz žurnālgaldiņa varēsiet glabāt avīzes un citas nepieciešamās lietas. Izvēloties žurnālgaldiņu, jāņem vērā tā izmērs. Tāpat vajadzētu padomāt par to, vai konkrēto žurnālgaldiņu būs ērti izmantot.

Viesistabā noteikti noderēs arī sekcija vai kumode. Šajās mēbelēs varēsiet uzglabāt dažādus traukus un glāzes. Tāpat šīs mēbeles būs lieliska vieta, kur uzglabāt tās lietas, ko vēlēsieties noslēpt no citu cilvēku acīm.    

Izvēloties viesistabas mēbeles, vajadzētu pieturēties pie viena stila, ja vēlaties, lai viesistaba būtu ne tikai funkcionāla, bet arī skaista.

Aksesuāri
Arī viesistabā, tāpat kā jebkurā citā mājokļa telpā, ieteicams padomāt par dažādiem aksesuāriem. Pie sienām noteikti varat pielikt kādu skaistu gleznu vai arī fotorāmīti, kurā attēlots kāds skaists jūsu ģimenes notikums. Lai viesistabu padarītu dzīvāku, ieteicams tajā novietot kādus puķu podus. Protams, nevajag pārspīlēt ar aksesuāriem, pretējā gadījumā padarīsiet savu viesistabu bezgaumīgu.   

Gan mēbeles, gan televizoru, kā arī visu citu viesistabas iekārtošanai vajadzīgo atradīsiet interneta veikalā 220.lv! 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu