Palodzes no mākslīgā akmens – virsmas ar plašu lietojumu

Palodzes parasti asociējas ar nelielu un baltu apmali zem loga, uz kuras novietoti telpaugi. Ikdienā palodzēm nepievēršam īpašu uzmanību un nedomājam, kā tās varētu daudzveidīgi izmantot. Tomēr vajadzētu to darīt, jo palodzes ir virsmas ar lielu potenciālu. It īpaši, ja izvēlētas palodzes no mākslīgā akmens, kas ir uz akrila bāzes veidots kompozītmateriāls, kam piemīt daudz vērtīgu īpašību.

Būtiskākās mākslīgā akmens palodžu priekšrocības
Mākslīgais akmens ir materiāls, kurš spēj izpildīt visas mūsdienīga un maksimālās ērtībās balstīta dzīvesveida standartus un kvalitātes prasības. Tam ir daudz funkcionālu, estētisku un kvalitātes priekšrocību. 

Mākslīgā akmens palodzes:
• ir izturīgas pret temperatūras maiņām;
• neietekmē mitrums no augiem un kondensāts no loga, jo materiāls neuzsūc nekādus šķidrumus un vielas;
• ir drošas pret pelējumu, jo mitrums materiālu nebojā un neļauj veidoties sēnītei;
• ir viegli tīrāmas un higiēniskas, jo konstrukciju šuves praktiski nav manāmas;
• nekļūst par barjeru, kas aiztur siltumu, jo palodzē var iestrādāt ventilācijas restes, kas ļaus siltumam vienmērīgi cirkulēt;
• izskatās izsmalcinātas un kvalitatīvas pat vairākas desmitgades, jo ir īpaši noturīgas pret nolietojumu;
• iespējams izgatavot jebkurā izmērā, formā un krāsā;
• nemaina krāsu UV staru ietekmē;
• ir siltas, patīkamas taustei, neizdala kaitīgus izgarojumus.

Virtuvē – palodze apvienota ar virtuves virsmu
Mākslīgā akmens palodzes virtuvē iespējams izgatavot kā vienotu izstrādājumu ar virtuves virsmu un izlietni, radot paplašinātu virtuves darba virsmu. Palodze kļūst par virsmas paplašinājumu, ko var izmantot jebkuros sev aktuālajos veidos: izrīkot garšaugu dārzu, izvietot plauktiņus, dekorus, glabāt virtuves piederumus utt. Monolīts izstrādājums būs vieglāk kopjams, jo nebūs jūtamas un redzamas savienojuma šuves, kā arī visa virsma būs vienlīdz izturīga, skaista un funkcionāla.

Vannasistabā – palodze ar plaukta funkciju
Arī vannasistabā mākslīgā akmens palodzes var izmantot praktiskiem un funkcionāliem mērķiem. It īpaši, ja vannasistaba ir kompakta, jo tad jādomā, kā atrast vietu visam nepieciešamajam. Palodze var kļūt par zonu, kur novietot vannasistabas piederumus un izvietot plauktus. Tā kā mākslīgais akmens ir izturīgs pret mitrumu, tad vannasistabā tā būs piemērota izvēle. Kā arī iespējams variēt ar palodzes izmēru un formu, radot tik plašu virsmu, kāda nepieciešama tieši jums. 

Guļamistabā un bērnistabā – palodze kā atpūtas zona
Ja guļamistabā un bērnistabās ir zemāki logi, tad šeit var izmantot mākslīgā akmens palodzes, lai radītu omulīgu atpūtas stūrīti. Izgatavojot paplašinātas palodzes, uz tām var novietot spilvenus un citus dekorus atbilstoši savai gaumei. Tā būs iemīļota vieta, kur baudīt tēju vai kafiju, palasīt grāmatu vai vienkārši atpūsties no dienas skrējiena, vērojot ainavu aiz loga. Arī bērni būs sajūsmā par šādu risinājumu viņu istabā, tā kļūs par viņu mīļāko vietu visā mājā. Protams, ierīkojot šādu palodzi bērnistabā, jāievieš nepieciešamie drošības risinājumi, lai mazāki bērni paši nevar atvērt logus.

Viesistabā – palodze kā mini dārzs
Viesistabā un jebkurā citā telpā mākslīgā akmens palodzes būs laba izvēle, lai izveidotu platu un izturīgu virsmu, uz kuras novietot ne tikai dekoratīvos telpaugus, bet pat ierīkot mini dārziņu, kas kļuvusi par mode lietu – audzēt uz palodzes zaļumus, garšaugus un pat tomātus, gurķus un citus dārzeņus. Protams, šādas palodzes ir īpaši ērtas, lai jau agrā pavasarī izaudzētu visus nepieciešamos stādus dārzam, siltumnīcai un pēc tam tos pārstādītu ārā.