Banner 980x90

Par godu valsts svētkiem Rīga ietērpjas īpašā pilsētvides noformējumā

Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai, Rīga ietērpjas tradicionālajās valsts svētku krāsās – pilsētu rotās sarkanbaltsarkanie karogi, gaismu instalāciju vides dizaina objekti, savukārt pilsētvides plakātus rotās īpašs svētku noformējums ar latviešu tradicionālo Zvaigžņu segu rakstiem no vairākiem Latvijas novadiem.

Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai, Rīga ietērpjas tradicionālajās valsts svētku krāsās – pilsētu rotās sarkanbaltsarkanie karogi, gaismu instalāciju vides dizaina objekti, savukārt pilsētvides plakātus rotās īpašs svētku noformējums ar latviešu tradicionālo Zvaigžņu segu rakstiem no vairākiem Latvijas novadiem.

Zvaigžņu segas

 

Zvaigžņotais debesjums, zvaigžņu raksti latviešiem bijuši svarīgi visos laikos – gan puišiem jājot pieguļā, līdzi ņemot zvaigžņu “deķi”, gan dodoties kara gaitās, piespraužot ausekli mēteļa atlokā. Ļaudis ticēja, ka zvaigžņu raksti pasargā no ļauna, savukārt zvaigžņu sega naktī sargā gulētāja dvēseli. Šogad valsts svētkos Rīgas pilsētvides stendus un afišu stabus rotā tautisku segu raksti no dažādiem Latvijas novadiem un latviešu tautasdziesmas spēka vārdi. Turēsim Rīta zvaigzni tuvu, lai spētu uzvarēt tumsu un iziet cauri visiem dzīves lokiem droši!

Latvijas karogi

 

Rīgas ielas rotās sarkanbaltsarkanie karogi – apgaismojuma un kontakttīklu balstos, mastos un septiņās dizaina konstrukcijās.  Pie autoceļu robežzīmēm “Rīga” kopā ar valsts karogiem braucējus sagaida arī pilsētas karogi.

Uguns un gaismas instalācijas

18. novembra svētku vakarā gar pilsētas kanālu posmā no Latvijas Nacionālās operas līdz Brīvības laukumam un pie Bastejkalna Rīgas iedzīvotājus priecēs dzīvās uguns objekti “Gaismas upe”. Savukārt Arkādijas parkā trīs dienu vakaros no 17. līdz 19. novembrim laika posmā no plkst. 18.30 līdz 23.00 ikviens interesents aicināts apmeklēt “Gaismas dārzu”, kurā mākslinieka Andra Eglīša radītie vides gaismas objekti un dažādi dzīvās uguns elementi savīsies ar latviešu mūziķu radītās skaņas improvizācijām. Tiks radīta krāšņa vizuālās pieredzes telpa, kurā cilvēki jūtas atmosfēriski iesaistīti un piedalās tās veidošanā, radot kopības sajūtu un padziļinot valstiskuma idejas pieredzi. “Gaismas dārzā” paredzēto mākslas instalāciju veidos trīs vides mākslas objekti – aplis, bāka un ķērpis.

Pilsētas centru un Vecrīgu rotās uguns motīva vides objekti. Neatkarības laukumā tiks izvietots vides dizaina objekts “Liesma”, savukārt trīs gājēju tilti pār kanālu no 17. novembra tiks pārvērsti par “Gaismas tiltiem”. Doma laukumā varēs apskatīt vides dizaina objektu “Latvju cimdi”.

Latvijas Republikas proklamēšanas svinību laikā Esplanādē tiks izvietotas interaktīvas video instalācijas uz vides objekta “Svētku kubs”. Uz tā interaktīvā video instalācijā ikviens varēs izveidot savu unikālo svētku saktu, kas stilizēti veidota no Latvijas reģionu tautas tērpu rakstu ornamentiem.

Rīgas ielu, laukumus un parkus, tāpat kā garāmgājēju sirdis, domas un darbus, valsts svētku mēnesī izgaismo tautasdziesmu burtu rindas – tās izvietotas desmit vietās pilsētas apkaimēs.

Ar Rīgas pašvaldības organizētajiem Lāčplēša dienai un Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītajiem pasākumiem vairāk var iepazīties tīmekļvietnē www.svetki.riga.lv , kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.

Foto galerija ar svētku noformējumu ŠEIT.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)