Piebalgs: "Vienotība" un "Latvijas attīstībai" pašvaldību vēlēšanas nestartēs ar kopīgu sarakstu

Andris Piebalgs/ Foto: Ieva Makare/ LETA
Andris Piebalgs/ Foto: Ieva Makare/ LETA

Pašvaldību vēlēšanās "Vienotība" un partija "Latvijas attīstībai" nestartēs ar kopīgu sarakstu, jo pret šādu kombināciju esot bijuši iebildumi "Vienotības" nodaļās, piektdien, 2.decembrī intervijā LNT raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Piebalgs pauda nožēlu, ka uz pašvaldību vēlēšanām nav izdevies panākt vienotu fronti ar labējām partijām, lai gan viņš esot vēlējies sadarboties, kā arī "Vienotība" pieņēmusi lēmumu pašvaldību vēlēšanās startēt tikai ar savu sarakstu, tādējādi nestartējot kopā ar "Latvijas attīstībai".

"Jautājums par sadarbību ar "Latvijas attīstībai" tiks izskatīts nodaļās un vairākās bijusi skepse, kam par iemeslu esot kalpojis minētās partijas zemais atbalsts sabiedrībā," piebilda Piebalgs.

Jau ziņots, ka oktobrī sākās sarunas starp partiju "Latvijas attīstībai" (LA) un "Vienotība" par iespējamu kopīgu startu pašvaldību vēlēšanās.

Toreiz LA vadītājs Juris Pūce aģentūrai LETA prognozēja, ka pozitīvi raugās uz sadarbības iespēju arī ar Jauno konservatīvo partiju (JKP) un Latvijas Reģionu apvienību, ar kuru pārstāvjiem ir notikušas sarunas, taču tas atkarīgs no šo politisko spēku izšķiršanās.

JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns aģentūrai LETA skaidroja, ka sarunas ar LA nav notikušas, uzsverot, ka Latvijai ir vajadzīgs viens tāds spēks, kas ir normāli domājošs, saprātīgs un pragmatisks un kas nav saistīts ar tādiem cilvēkiem, kuri bijuši iesaistīti kādās koruptīvās shēmās, tomēr patlaban JKP tādu partiju neredz.

Bordāns piebilda, ka viņš un partijas biedri arī LA saskata zināmas reputācijas problēmas, līdz ar to partija sadarbību uz pašvaldību vēlēšanām ar šo spēku neplāno veikt.