Banner 980x90

Piektdien RSU Stomatoloģijas fakultātē norisināsies ikgadējie Baltā virsvalka svētki

"Piektdien, 21.janvārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas fakultātē notiks ikgadējie Baltā virsvalka svētki, kad simboliski tiek atzīmēta jauno studentu pāreja no darba ar manekeniem uz klīnisko darbu ar pacientiem," informē RSU Stomatoloģijas fakultātes dekāne, profesore Ingrīda Čēma.

I.Čēma norāda, ka "svinībās piedalīsies 51 Stomatoloģijas fakultātes 3.kursa students, jo tieši trešā kursa otrajā semestrī studenti uzsāk praksi ar pacientiem, lai gan ārsta virsuzraudzība saglabājas līdz pat studiju noslēgumam." Stomatoloģijas programmā studijas kopumā ilgst piecus gadus.

"Baltā virsvalka svētki sāksies ar studentu zobārsta zvēresta nodošanu. Zvērestā studenti sola uzņemties atbildību rīkoties vienmēr pacienta interesēs, sniegt savas labākās spējas un tiekties pēc augstākiem standartiem zobu un mutes veselības aprūpē. Tāpat arī uzņemties atbildību, ka zobārsta profesionālā izaugsme un kompetence balstās uz nepārtrauktu praktisko iemaņu uzlabošanu un jaunu zināšanu apguvi, rūpēm par sava intelekta attīstību, precizitāti un uzticību, uzturot un stiprinot savas profesijas godu, ievērojot godīguma, tiesiskuma, patiesuma un labestības principus darbā ar pacientiem un personiskajā dzīvē," skaidro I.Čēma. "Pēc zvēresta nodošanas tiks veikta simboliska studentu iecelšana jaunajā statusā. Pasākumā būs arī nelielas teatrālas lomu spēles. Studentiem tiks dots uzdevums izspēlēt dažādas situācijas, kādas varētu rasties viņu turpmākajā darbā ar pacientu, piemēram, par tēmu "Mans pirmais pacients"."

Baltā virsvalka svētki RSU ir salīdzinoši jauna tradīcija. Ingrīda Čēma atgādina, ka "RSU tie notiek tikai trešo gadu pēc kārtas, taču ar lepnumu varam teikt, ka esam viena no retajām augstskolām Eiropā, kas atzīmē šo stomatoloģijas studentam tik nozīmīgo brīdi - sastapšanos ar pirmajiem pacientiem. Citviet pasaulē, īpaši ASV, jau no pagājušā gadsimta 80.gadiem Baltā virsvalka svētki ir kļuvuši par vienu no nozīmīgākajām un svinīgākajām medicīnas augstskolu tradīcijām."

Pirmo reizi Baltā virsvalka svētkus (White Coat Ceremony) organizēja 1989.gadā Čikāgas Universitātes Pritzkera Medicīnas skolā (Pritzker School of Medicine), ASV. Šodien tradīciju pārņēmušas daudzas medicīnas un zobārstniecības skolas ASV, kā arī tradīcija kļuvusi populāra arī ārpus tās robežām. Tā tiek svinēta Kanādā, Izraēlā, Lielbritānijā, Polijā un citviet. Savukārt kopš 1995.gada šo tradīciju ASV pārņēmušas arī farmācijas, veterinārijas fakultātes, fizikālās terapijas un optometrijas skolas.

RSU Stomatoloģijas fakultāte ir viena no vecākajām un tradīcijām bagātākajām RSU fakultātēm, turklāt vienīgā Latvijā, kurā tiek apmācīti topošie zobārsti. Studiju programma ir arī viena no populārākajām RSU, jo katru gadu uzņemšanas laikā uz budžeta vietām veidojas vislielākais konkurss, kas pēdējā uzņemšanas gadā sniedza teju desmit studētgribētājus uz vienu budžeta vietu. Stomatoloģijas studenti kopumā mācās piecus gadus, un jau pirmajos kursos viņi uzsāk praktiskās nodarbības pirmsklīniku apmācību telpās uz speciāliem manekeniem cilvēka galvas veidolā. Jāatgādina, ka RSU Stomatoloģijas institūtā ir speciāli un moderni aprīkotas pirmsklīniskās apmācību telpas, tādējādi ļaujot pēc iespējas kvalitatīvāk sagatavot studentus ikdienas darbam praksē ar pacientiem.

Baltā virsvalka svētki notiks piektdien, 21.janvārī, plkst.16.30, RSU Stomatoloģijas institūta Kalveļa auditorijā, Dzirciema ielā 20, Rīgā.

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā - jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā. Papildu informācija ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv

Sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Draugiem.lv un YouTube.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)