Pirmā spoguļkamera – kā izvēlēties labāko?

Esat nolēmis nopietni pieķerties fotografēšanai un nu jums nepieciešama spoguļkamera? Pirms iepirkšanās vajadzētu apdomāt vairākus nozīmīgus faktorus, kas palīdzēs sašaurināt izvēles iespējas - lūk, svarīgākais, kas jāņem vērā, iesācējam izvēloties spoguļkameru!

Fotogrāfijas stils
Vai jums kā fotogrāfam ir kāds konkrēts stils, piemēram, mākslas fotogrāfija, daba, portreti, reportāžas? Ja vēl neesat izvēlējies konkrētu fotogrāfijas virzienu, mēs iesakām dot priekšroku tā dēvētajiem "kit" komplektiem, kas sastāv gan no kameras, gan no universāla objektīva. Ar laiku, kad sapratīsiet savas vēlmes un vajadzības, varēsiet iegādāties atbilstošu objektīvu!

Kameras izmēri
Jo lielāka kamera, jo, protams, smagāka tā būs, tomēr tas nekādā veidā neietekmē fotogrāfijas kvalitāti. Mūsdienu spoguļkameras pielāgotas tā, lai tās ērti ieguļ rokās, taču, lai būtu pilnībā drošs, ka izvēlētā kamera būs ērta lietošanai, uzdodiet sev šādus jautājumus:

  • vai es kameru bieži pārnēsāšu? Ja jā, tad noteikti vajadzētu iegādāties mazāku kameru, kas ir viegli un ērti paņemama līdzi dažādos ceļojumos;
  • vai es fotografēšu bieži? Ja jā, tad noteikti vajadzētu izvēlēties lielāku kameru ar izturīgāku konstrukciju un ietilpīgāku bateriju. 

Pieejamais budžets
Spoguļkameru cenas svārstās no dažiem simtiem līdz pat vairākiem tūkstošiem, un šajā sakarā cena ir svarīgs faktors. Piemēram, interneta veikals 220.lv piedāvā spoguļkameras cenu amplitūdā no 300 līdz 9000 eiro – protams, jo dārgāka spoguļkamera, jo vairāk tai funkciju. Tomēr nav iespējams apgalvot, ka dārgākai kamerai ir augstāka kvalitāte, jo viss atkarīgs no fotogrāfa prasmēm un iemaņām. 

Viena no iespējām ir iegādāties standarta kameras "body", pielāgojot tam profesionālu objektīvu. Situācijās, kad vieta ir vāji apgaismota, jāuzņem daudz kadru īsā laikā un/vai nepieciešams precīzs fokuss, daudzfunkcionāla spoguļkamera un/vai objektīvs noteikti atsvērs savu ieguldījumu!

Izšķirtspēja
Spoguļkameru izšķirtspēja svārstās no 12 MP līdz 24 MP. Ir arī kameras ar lielāku izšķirtspēju, tomēr iesācējiem nevajadzētu pārspīlēt – tā ir labākā opcija, ja plānojat savas fotogrāfijas drukāt lielā formātā.  

Zīmols
Varētu šķist, ka spoguļkameras zīmols ir tikai un vienīgi gaumes jautājums, tomēr arī tas ir rūpīgi jāapdomā, jo konkrēts zīmols piedāvā tikai konkrētas detaļas, piemēram, iegādājoties kameru, varēsiet to papildināt tikai ar konkrētā ražotāja objektīvu, zibspuldzi un citiem svarīgiem elementiem. Lai nepiedzīvotu pamatīgu vilšanos, centieties jau uzreiz izvērtēt, kādas funkcijas un rīki jums būs nepieciešami, un tad skatieties, vai izvēlētās kameras ražotājs to piedāvā.

Papildu funkcijas
Funkcijas ietekmē spoguļkameras cenu, tādēļ pirms iegādes vajadzētu izvērtēt, kuras no tām Jums ir patiesi svarīgas. Dažas no populārākajām papildu funkcijām:

  • Video. Ir spoguļkameras, ar kurām iespējams ne vien fotografēt, bet arī filmēt.
  • Wi-fi. Šī funkcija ir nepieciešama, ja vēlēsieties uzreiz pēc fotografēšanas un/vai filmēšanas pārsūtīt failus uz ierīci. Iespējams iegādāties arī atsevišķu Wi-fi raidītāju, kas jāievieto atmiņas kartes nodalījumā.
  • Zibspuldze. Profesionāļi visbiežāk izmanto ārējās zibspuldzes. Tās ir jaudīgākas un sliktos apstākļos nodrošina vajadzīgo apgaismojumu. Tomēr šādas zibspuldzes pieprasa padziļinātas zināšanas un iemaņas – ja jums tādu vēl nav, lieliska izvēle ir kamera ar iebūvēto zibspuldzi. 

Taupiet savu laiku un iegādājieties spoguļkameru internetā, kur cenas bieži mēdz būt zemākas – ienāciet 220.lv un apskatiet piedāvājumu! Interneta veikalā plašā klāstā pieejamas arī citas mūsdienīgas ierīces, tajā skaitā Xiaomi telefoni, kas būs noderīgs palīgs ikdienas gaitās. 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu