Banner 980x90

Polija dabas mīļotājiem – 7 skaistākie dabas parki un takas, ko vērts redzēt

Kad Baltijas bagātīgais dabas parku un apskates objektu piedāvājums jau puslīdz apgūts, ir laiks paplašināt apvāršņus un doties uz netālo Poliju. Šī valsts prot pārsteigt – Polija slēpj tādus dabas dārgumus, ko noteikti vērts apskatīt un piedzīvot. Lasi tālāk un uzzini vairāk!

Ceļojums uz Poliju – lieliska ideja

Tiem, kas Eiropu dodas apceļot ar auto, Polija parasti šķiet esam tikai tranzītvalsts, kam gribas ātrāk izbraukt cauri. Tomēr šī valsts piedāvā daudz interesantu apskates objektu – no senām pilsētām un greznām pilīm līdz kalniem un ezeriem. Tāpēc ceļot uz Poliju vienmēr ir laba ideja.

Var izvēlēties tūrfirmu piedāvātās ekskursijas uz Poliju, tāpat aizvien iecienīti ir doties turp ar savu auto. Tikpat aktuāli ir arī lidojumi uz Poliju, kas ļauj bāzēties, piemēram, Varšavā vai Krakovā, un tad iepazīt pilsētu un tās apkārtni.

Ieceļošana Polijā ir pavisam vienkārša – Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi vai personas apliecību bez ierobežojumiem. Tūrisma joma ir gana attīstīta gan naktsmītņu, gan ēšanas un apskates objektu ziņā.

Polija – apskates vietas

Polija piedāvā ļoti plašu izvēli, tāpēc šoreiz koncentrēsimies tieši uz dabas objektiem un apskates vietām, kas izstaigājamas kājām.

1. Zakopane un Tatri Polijā

Populārs tūrisma reģions Polijā ir tās dienviddaļā esošā kalnu kūrortpilsēta Zakopane un no tās ērti sasniedzamie Tatri. Var izbaudīt gan kāpšanu kalnos, gan slēpošanu ziemā. Jārēķinās, ka vieta ir ļoti populāra – cilvēku būs daudz. Polijas Tatru nacionālais parks piedāvā izcilus dabasskatus un dažādas sarežģītības takas un maršrutus.

2. Krakova un Veļičkas sāls raktuves

Krakova piedāvā gan skaistās Vāveles pils, gan Vecpilsētas, ebreju rajona un modernu muzeju apmeklējumu. Netālu no pilsētas atrodas pasaulslavenās Veļičkas sāls raktuves, kas darbojušās jau kopš 13. gadsimta un šobrīd apskatāmas gida pavadībā. Īsts piedzīvojums pazemes sāls pilsētā! Jārēķinās ar kāpšanu un salīdzinoši zemu gaisa temperatūru.

3. Otrā pasaules kara objekti

Polija atrodas starp divām lielvarām, kas vēsturiski padarījis tās teritoriju par īstu cīņas lauku. Ap 65 km no Krakovas atrodas viena no traģiskākajām vietām Eiropā – Aušvica. Polija piedāvā apskatīt ne vien šo, bet arī virkni citu ar Otro pasaules karu saistītu objektu, piemēram, Hitlera bunkuru Gierlošā.

4. Lielākais ezers Polijā

Ziemeļaustrumu Polijā arī apskatāmi vairāki interesanti dabas objekti. Šis ir mežu un ezeru reģions – te iespējams paviesoties gan slavenās Bjalovežas gāršas Polijas daļā, gan izpētīt Mazūrijas ezerus, kur starp 3000 ezeriem ir arī valstī lielākais ezers Šņardvijs. Reģionā var baudīt dabu visās tās krāšņumā – no purva takām līdz laivošanai un burāšanai.

5. Viens no skaistākajiem dārziem Eiropā

Ko apskatīt Varšavā, Polijas galvaspilsētā? Noteikti jāapmeklē viens no skaistākajiem dārziem Eiropā – Lazenkas pils, parku un termālo avotu komplekss, kurā ietilpst arī dažādi vēstures un arhitektūras objekti. Savukārt aviomaršruts “Varšava–Rīga” piedāvā ērtu mājupceļu.

6. Sudetu kalnu šarms

Dienvidrietumu Polijā, Lejassilēzijā, dabas un kalnu mīļotājus priecēs kārtīga izstaigāšanās pa takām Sudetu kalnos – Karkonošes Nacionālajā parkā, kā arī unikālajos Galda kalnos (Góry Stołowe). Ja vajag izvēdināt galvu un vēlies redzēt satriecošas ainavas, šī būs īstā vieta!

7. Tuksnesis Polijā? Kāpēc gan ne!

Apskates vietas Polijā prot pārsteigt. Piemēram, Polija slavena ne vien ar skaistām un senām ostas pilsētām, bet arī ar… tuksnesi. Pomerānijā atrodas Slavinskas Nacionālais parks, kas piedāvā iespēju baudīt piejūras kāpu tuksnešainās ainavas un pastaigu takas vairāk nekā 140 km kopgarumā.

Polija aicina ciemos

Cenu un plašās izvēles ziņā tuvīnajās ārzemēs Polijai ir maz konkurentu. Lieliska ideja ir doties turp ar ģimeni, taču daudzveidīgās kalnu takas novērtēs arī rūdīti vientuļnieki. Polija – ceļojumi, kas iedvesmo!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 19. maijā, 2023, 13:43

polijas daba