Banner 980x90

Praktiski ieteikumi, dodoties nakts pārgājienā

Nakts pārgājiens var būt aizraujošs piedzīvojums, kurā gūt neaizmirstamas izjūtas, jaunu pieredzi un sevi izaicināt. Taču, lai šis piedzīvojums paliktu atmiņā ar pozitīvu pieredzi, tam nepieciešama diezgan liela sagatavošanās un atbilstošs aprīkojums. Lūk, daži praktiski ieteikumi, kas būtu jāņem vērā, dodoties nakts pārgājienā.

Izvēlieties piemērotu maršrutu

Pirms dodaties pārgājienā, iepazīstieties ar apvidu un izvēlieties maršrutu, kas ir atbilstošs jūsu pieredzes līmenim. Noskaidrojiet, kur jūsu ceļā var gadīties purvi, pakalni, kādu koku vai akmeņu šķēršļi un citi traucēkļi. Šiem aspektiem būtiski pievērst uzmanību, jo, ja dienas laikā tie var radīt problēmas, tad nakts laikā šo šķēršļus pārvarēt būs vēl grūtāk.

Noskaidrojiet laikapstākļu prognozes

Pirms dodaties ceļā, rūpīgi pārbaudiet laika prognozi. Plānojot nakts pārgājienu, ar gaidāmajiem laikapstākļiem varat iepazīties pat vairākas nedēļas pirms tam. Noteikti izmantojiet šo iespēju, lai veiksmīgi sagatavotos mainīgajiem laikapstākļiem. Tas palīdzēs sagatavot piemērotāko apģērbu un nepieciešamo aprīkojumu.

Dodieties ceļā ar kādu pārgājiena biedru

Nakts pārgājiens pavisam noteikti ir liels izaicinājums, kurā noteikti vajadzētu doties ar kādu pieredzējušu ceļa biedru vai pat grupu. Dodoties pārgājienā ar uzticamiem biedriem, rodas drošības sajūta, kā arī iespēja vienam otram palīdzēt, ja radušās kādas problēmas. Vērts pārliecināties, ka vismaz vienam no grupas biedriem ir iepriekšēja nakts pārgājienu pieredze.

Parūpējieties par atbilstošu aprīkojumu

Viens no būtiskākajiem faktoriem, par ko nepieciešams parūpēties, ir atbilstošs aprīkojums. Pārliecinieties, ka pārgājiena apģērbs un apavi atbilst laikapstākļiem un ir ērti. Tā kā pārgājiens norisinās tumsā, pavisam noteikti neaizmirstiet par lukturīti. Turklāt parūpējieties arī par rezerves baterijām vai papildu apgaismojuma avotu. Neaizmirsiet arī vienu no pārgājiena galvenajiem rīkiem – kompasu. Tāpat parūpējieties par sakaru līdzekļiem. Pārliecinieties, ka visas mobilās ierīces ir uzlādētas un pārgājiena laikā tajās būs pieejama uztveres zona. Parūpējieties arī par mobilo ierīču drošību, lai pārgājiena laikā tās netīšām neizkristu no kabatas un nepazustu.

Nakts pārgājiena laikā var lieliski noderēt arī tādi palīglīdzekļi kā binokļi un nakts optika medniekiem. Protams, izvēlieties binokļus un citus optiskos rīkus, kas nodrošina redzamību vājā apgaismojumā un nakts laikā.

Ja arī jūs plānojat doties nakts pārgājienā, ielūkojieties “GPS Pro” produktu klāstā. Tur atrodami uzticami un augstas kvalitātes palīglīdzekļi, piemēram, binokļi, nakts optika medniekiem, kompasi, navigācijas ierīces un daudzi citi rīki.

 

Iegādāties šo un citu aprīkojumu nakts pārgājienam varat mājaslapā gpspro.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)