Praktiski padomi viesistabas iekārtošanā

Varētu teikt, ka tieši viesistaba ir centrālā istaba visā mājoklī, jo tajā kopā sanāk gan ģimenes locekļi, gan draugi. Tāpēc viesistabas iekārtojumam ir jāpievērš liela uzmanība, lai to varētu iekārtot ērti un gaumīgi. 

Ja arī Jūs vēlaties veikt nelielu remontu viesistabā, tad lasiet raksta turpinājumu! Tajā būs vairāki vērtīgi padomi, kā praktiski iekārtot šo telpu.

Sienu krāsojums
Tā kā viesistaba ir tā telpa mājoklī, kurā cilvēki atpūšas pēc garās darba dienas, tad šajā telpā nevajadzētu aizrauties ar pārāk košām un spilgtām krāsām. Vislabāk viesistabai izvēlēties siltas un neitrālas sienu krāsas. Var izmantot kādu košāku līniju uz kādas no sienām, bet pirms tam jāpārliecinās, ka šīs krāsas sader savā starpā.

Brīvā telpa
Ir ļoti svarīgi, lai viesistabā būtu pietiekami daudz brīvas telpas. Tas ļaus daudz ātrāk un brīvāk pārvietoties. Ja Jūsu viesistaba platības ziņā  ir maza, tad Jums īpaši jāpiedomā pie tās iekārtojuma. Pats galvenais ir nepārspīlēt ar mēbeļu daudzumu. 

Piemērotas mēbeles
Pašu viesistabu lielākoties veido tājā esošās mēbeles. Vislabāk būs, ja dīvāns un atpūtas krēsli būs gan vienotā stilā, gan krāsās. Ja vēlaties viesistabu padarīt interesantu, tad varat izvēlēties mēbeles, kas piešķirs aizraujošu izskatu. Taču atcerieties, ka mēbelēm sākotnēji ir jābūt ērtām, tās nedrīkst būt tikai kā dizaina elements. Tāpat viesistabai varat izvēlēties kafijas galdiņu un plauktus, uz kuriem varēs novietot vāzes ar ziediem vai citus aksesuārus.

Pirms došanās uz veikalu ir svarīgi noskaidrot, kādos izmēros ir nepieciešamas konkrētās mēbeles. Tas atvieglos gan pašu iepirkšanās procesu, gan pasargās no pārblīvētas telpas izveidošanas.

Apgaismojums
Vēl viens svarīgs faktors viesistabā ir apgaismojums. Lai Jūsu viesistaba būtu pēc iespējas labāk apgaismota, izvēlieties dažāda veida gaismekļus, piemēram, griestu vai galda lampas, kā arī stāvlampas. 

Elektroierīces
Neapšaubāmi viena no svarīgākajām elektroierīcēm viesistabā ir televizors. Iespējams, ka tieši televizora skatīšanās ir tā nodarbe, ko izvēlas lielākā daļa cilvēku pēc garās darba dienas. Tāpēc arī televizora izvēlei ir jāpievērš uzmanība. Kā izvēlēties mūsdienīgu televizoru? Ieskatieties interneta veikala 220.lv piedāvātajā klāstā. Tajā noteikti atradīsiet mūsdienīgu un tieši Jūsu vajadzībām atbilstošu televizoru.
Varētu pat teikt, ka citas elektroierīces nav nepieciešamas viesistabā, jo mūsdienu televizori ir aprīkoti ar daudzām funkcijām, pat iespēju pieslēgties internetam. 

Pieskaņošana citam telpām
Ja vēlaties, lai viss mājoklis būtu pēc iespējas saskaņotāks, tad arī viesistabu mēģiniet iekārtot līdzīgā stilā, kā citas telpas. Vislabāk to varēs izdarīt ar vienotām krāsām. Turklāt, ja visas telpas mājoklī būs saskaņotas, tiks panākts līdzsvara efekts, tas ir – viss mājoklis izskatīsies sakārtotāks.
  
Jūs noteikti panāksiet vēlamo efektu, ja ievērosiet iepriekš minētos padomus. Galvenais ir visu darīt pārdomāti un bez steigas.