Premjers: Latvija turpinās aktīvu sadarbību ar ASV Trampa vadībā

Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvija ir gatava turpmāk aktīvi sadarboties ar ASV, kad amatā stāsies jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps, norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis uzsver, ka ASV ir ilglaicīgs Latvijas Stratēģiskais partneris, tāpēc Latvija ir gatava aktīvi turpināt sadarbību ar jaunievēlēto prezidentu aktuālu jautājumu risināšanā, aģentūrai LETA pauda Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

"Latvijas valdība ir gatava strādāt kopā ar jauno administrāciju, lai stiprinātu Transatlantiskās saites Eiropas drošībai," uzsver premjers. Premjera ieskatā būtiskas izmaiņas ASV drošības politikā un ārpolitikā nav gaidāmas.

Tāpat viņš norāda, ka Latvija savā praktiskajā darbā jau ir apliecinājusi vairākās pasaules vietās, ka ļoti nopietni pilda savas saistības iepretim visiem sabiedrotajiem un turpinās to darīt. Tāpat Latvija ir gatava sniegt palīdzīgu roku sabiedrotajiem arī turpmāk un sagaida to pašu no pārējiem.

Jau ziņots, ka ASV otrdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps. Viņa sāncense Demokrātu partijas kandidāte Hilarija Klintone piezvanījusi Trampam un atzinusi savu sakāvi, vēsta amerikāņu telekanālu aplēses.

Paredzēts, ka jaunais Savienoto Valstu prezidents tiks inaugurēts 20.janvārī, valsts galvas amatā nomainot demokrātu Baraku Obamu, kurš bijis prezidents divus termiņus kopš 2009.gada.

Viss par: Latvijas ziņas