Purvīša balvai nominēti astoņi kandidāti

Foto: Ieva Čīka/ LETA
Foto: Ieva Čīka/ LETA

Purvīša balvai nominēti astoņi kandidāti, tostarp Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa, Anda Lāce un mākslinieku grupa - Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons.

Kā pirmdien, 12.decembrī, Purvīša balvas preses konferencē pastāstīja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce, Bērziņš nominēts par personālizstādēm "Attēldarbi" galerijā "Māksla XO" un "Attēldarbi II" Olaines vēstures un mākslas muzejā.

Drulle nominēts par personālizstādi "Manai dzimtenei" galerijā "Alma", Epners - par personālizstādi "Vingrinājumi" peldošajā mākslas centrā "Noass", Jākobsons - par personālizstādi "Dark Matter" Mūkusalas Mākslas salonā, Johansons par videoinstalāciju "Slāpes" starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus" tekstilfabrikā "Boļševička".

Kurševa balvai nominēta par darbu "Dzīvesprieks" izstādē "Lielāks miers, mazāks miers" Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, Lāce - par performanci "Atindēšana" izstādē "Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība" 10.jūnijā laukumā pie LNMM, kā arī mākslinieku grupa par izstādi "Dziesma".

Purvīša balvas laureāts tiks nosaukts 2017.gada 17.februārī, kad plānots arī atklāt visu astoņu kandidātu darbu izstādi LNMM Lielajā izstāžu zālē. Izstādi apmeklētāji varēs apskatīt līdz 2017.gada 9.aprīlim.

SIA "Kultūras projektu aģentūra "Indie" valdes locekle Daiga Rudzāte pavēstīja, ka Purvīša balvas laureātu 16.februārī izvēlēsies starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs mākslas eksperti no ASV, Lielbritānijas, Itālijas un Latvijas.

LNMM patrons un SIA "Alfor" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns norādīja, ka Purvīša balvai izraudzītie kandidāti ir ļoti drosmīga izvēle, jo šogad plaši pārstāvēta laikmetīgā māksla, mazāk - tradicionālā.

No 8.decembra mākslas procesa vērtēšanu Purvīša balvai, kuru pasniegs 2019.gadā, sākusi jauna ekspertu grupa, kuras sastāvā ir LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja un mākslas zinātniece Astrīda Rogule, LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece un kuratore Inese Baranovska, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, "ABLV Charitable Foundation" mākslas programmu vadītājs un kurators Kaspars Vanags, mākslas zinātniece, kuratore un Mūkusalas Mākslas salona vadītāja Sniedze Kāle, kā arī Mākslas zinātniece Inese Riņķe un mākslas zinātniece, "kim?" laikmetīgās mākslas centra Latvijā programmu direktore Zane Onckule.

Jau ziņots, ka divu gadu laikā neatkarīgo ekspertu darba grupa Purvīša balvas fināla atlasei nominēja vairāk nekā 18 mākslinieku sniegumu izstādēs. Nominanti tika izvirzīti reizi ceturksnī. Astoņu finālistu darbi vienkopus būs skatāmi "Purvīša balvas" izstādē LNMM nākamā gada februārī un martā.

No 2014.gada 8.decembra līdz šā gada decembrim Purvīša balvas ekspertu darba grupā darbojas LNMM kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas "Arsenāls" vadītāja Elita Ansone, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, filozofijas doktors un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Jānis Taurens, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece un LNMM Krājuma darba vadītāja Daina Auziņa, kā arī lektore, kuratore un mākslas kritiķe Ieva Astahovska.

Purvīša balva dibināta 2008.gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude". Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi "Varbūt". Trešo Purvīša balvu 2013.gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi "Zemes darbi", bet ceturtā Purvīša balva 2015.gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi "Netaisnība".

 

Viss par: Latvijas ziņas