Banner 980x90

"Bite" nākamgad veiks dažādu lietu interneta tehnoloģiju testus

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Telekomunikāciju operators "Bite" saskata lielas iespējas lietu interneta jeb "Internet of Things" (IoT) jomā, tāpēc nākamgad sāks dažādu lietu interneta tehnoloģiju testus, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma tīkla galvenais inženieris Gints Butens.

Viņš norādīja, ka pašlaik pasaulē lietu interneta darbības principi ir ļoti fragmentēti, jo tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, kas katra darbojas nedaudz citādi un piedāvā dažādas iespējas. "Mūsuprāt, labākais risinājums lietu interneta darbībai ir izmantot mobilo sakaru operatoriem jau pieejamo, licencēto frekvenču spektru, tādējādi lietu interneta pakalpojumu nodrošināšana nākotnē nav nekāds izaicinājums, jo jau šobrīd 95% nepieciešamās infrastruktūras ir darba gatavībā," sacīja Butens.

Butens piebilda, ka visas "Bites" 4G bāzes stacijas ir gatavas atbalstīt "NarrowBand - Internet of Things" (NB-IoT) standartu, tam nepieciešams tikai vienkāršs programmatūras atjauninājums un funkcionalitātes aktivizēšana.

"Nākamajā gadā uzsāksim dažādu lietu interneta tehnoloģiju testus. Redzam lielas iespējas šajā jomā, īpaši veidojot jaunus pakalpojumus mūsu klientiem," atklāja Butens.

Viņš arī atgādināja, ka "Bite" nesen noslēgusi vienošanos ar Ķīnas kompāniju "Huawei" par darbu pie 5G tehnoloģijas ieviešanas Latvijā, kas paredz arī testu veikšanu un jaunu tehnoloģiju ieviešanu, kas saistītas gan ar 5G, gan ar laiku pirms 5G, iekļaujot arī lietu internetu.

Kā ziņots, Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumi "Latnet Serviss" un "Stream Networks", kas darbojas zem apvienotā zīmola "OneIT", savu lietu interneta tīklu plāno palaist pēc Ziemassvētkiem, bet "Lattelecom" - nākamgad.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)