"Bite" interesējas par sadarbības iespējām ar fiksēto līniju operatoru

Foto: Mārtiņš Plūme/ LETA
Foto: Mārtiņš Plūme/ LETA

Telekomunikāciju operators "Bite" interesējas par sadarbības iespējām ar fiksēto līniju operatoru, intervijā aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma vadītājs Ņikita Sergijenko.

Taujāts par "Bites" īpašnieku nesenajām investīcijām interneta un kabeļtelevīzijas operatorā "Baltcom", Sergijenko sacīja, ka "Bite" interesējas par konverģences iespējām ar fiksēto līniju.

"Šis varētu būt pirmais solis no mūsu puses, pilotprojekts starp mobilo un fiksēto operatoru," sadarbību ar "Baltcom" skaidroja Sergijenko. "Jāatzīst, ka šodien mums nav skaidras vīzijas, kā to izdarīt, kāds produkts varētu sanākt, līdz ar to mums pašlaik ir izmēģinājumu platforma, un mēs veiksim vienu pilotprojektu vienā virzienā, citu projektu citā virzienā, kas, kā mēs ceram, nāks par labu gan "Baltcom", gan mums."

Viņš piebilda, ka detalizētāk šo jautājumu varēs apspriest apmēram pēc pusgada, jo tad, iespējams, varētu būt kāds sadarbības rezultāts. "Cilvēki daudz runā par fiksēto un mobilo konverģenci, bet es kā telekomunikāciju eksperts neredzu daudzus finansiāli veiksmīgus stāstus saistībā ar šādām konverģencēm, līdz ar to mēs šajā virzienā strādājam ļoti uzmanīgi, tāpat kā "Baltcom"," norādīja Sergijenko.

Kā ziņots, "Bites" jaunais īpašnieks - ASV investīciju kompānija "Providence Equity Partners" ("Providence") - investējis līdzekļus "Baltcom".

Līdzšinējie "Baltcom" investori - kompānijas "Ardian" un "Resource Partners" - paliek "Baltcom" vairākuma akcionāri, informēja uzņēmums.

Juridiski "Baltcom" pilnībā pieder Luksemburgā reģistrētajai kompānijai "Rpax One S.A.". Jūnija sākumā "Rpax One S.A." akcionāri palielināja pamatkapitālu par 50 000 eiro līdz 174 940 eiro un jaunemitētās akcijas, kas veido 28,5% kapitāla, nolemts pārdot Latvijas uzņēmumam "Bite Latvija" par 3,5 miljoniem eiro, liecina akcionāru ārkārtas sapulces protokols.

SIA "Baltcom" 2014.gadā apgrozīja 15,7 miljonus eiro, bet strādāja ar 194 552 eiro lieliem zaudējumiem. Dati par 2015.gadu vēl nav pieejami.

"Bite Latvija" pērn apgrozīja 67,056 miljonus eiro, bet nopelnīja 5,258 miljonus eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Lietuvā reģistrētajam "Bite Lietuva UAB".