"Konekesko Latvija" pērn notur apgrozījumu un dubulto peļņu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Lauksaimniecības tehnikas, ceļu būves un meža tehnikas tirgotāja SIA "Konekesko Latvija" apgrozījums pērn bija 41,81 miljons eiro, kas ir 2% pieaugums salīdzinājumā ar 41,37 miljonu eiro rādītāju iepriekšējā gadā, liecina "Firmas.lv" dati.

Kā, atsaucoties uz "Firmas.lv", ziņo aģentūra LETA, uzņēmuma peļņa pērn bijusi 1,510 miljoni eiro salīdzinājumā ar 666 753 eiro peļņu 2014.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, finanšu rādītāju kāpumu sekmēja pārdošanas pieaugums celtniecības un meža tehnikas segmentā, kur realizācija gada laikā pieaugusi par 20%. Piemēram, meža tehnikas tirgū pērn tika pārdotas 30 vienības salīdzinājumā ar 18 vienībām iepriekšējā gadā. Arī tehnikas rezerves daļas pērn tika realizētas par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tikmēr lauksaimniecības tehnikas segmentā realizācija samazinājās par 7%, kas skaidrojams ar kombainu tirgus kritumu. Pēc sabiedrības aplēsēm, kopējais kombainu tirgus samazinājās par 22% - 2014.gadā tika pārdoti 137 kombaini, bet pērn - 107.

Tāpat ziņojumā teikts, ka uzņēmums noslēdzis sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu, Kandavas Valsts tehnikumu un Priekuļu tehnikumu, kur tiek apmācīti mehāniķi un nozares tehnikas speciālisti. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt audzēkņus ar teorētiskām un praktiskām apmācībām, kā arī ar zināšanām par jaunāko tehniku un tehnoloģijām.

Savukārt šogad, ņemot vērā ekonomisko situāciju, sabiedrības vadība neplāno tirdzniecības apjoma pieaugumu, tā vietā turpinot optimizēt iekšējos procesus un akcentējot prioritāro darbības virzienu - tehnikas tirdzniecību un tās pēcpārdošanas apkalpošanu.

"Konekesko Latvija" dibināta 1999.gadaā Rīgā, pamatkapitāls ir 6 609 45 eiro, nodarbināto skaits - 91.

"Konekesko Latvija" pilnībā pieder Somijas kompānijai "Konekesko Oy", kas ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības uzņēmumiem Somijā. "Konekesko grupas" uzņēmumi specializējas atpūtas, komunālās, noliktavu un lauksaimniecības tehnikas, kā arī kravas transportlīdzekļu un autobusu importa, mārketinga un pēcpārdošanas pakalpojumu sniegšanā.