"LUKoil Baltija R" īpašuma pārņēmēja apgrozījums pērn samazinājies par 11%

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Degvielas tirgotāja SIA "Amic Latvija" jeb "LUKoil Baltija R" īpašuma pārņēmēja apgrozījums pērn samazinājies par 11% līdz 236 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā, atsaucoties uz"Firmas.lv", ziņo aģentūra LETA, peļņa sasniegusi 2,31 miljonu, kas ir nedaudz mazāk kā gadu iepriekš, kad tā sasniedza 2,29 miljonus eiro.

Kā skaidrots uzņēmuma vadības ziņojumā, šī gada martā mātessabiedrība "Lukoil Europe Holding" pārdeva 100% uzņēmuma daļu Austrijā reģistrētam uzņēmumam "Amic Energy Manegement". Līdz ar īpašuma pāriešanu "Amic" rokās uz pieciem gadiem tika noslēgts nomas līgums ar uzņēmumu "Viada Baltija", kas paredz, ka "Amic" izīrēs esošo degvielas staciju tīklu un Olaines naftas bāzi "Viada Baltija". Kā skaidrots vadības ziņojumā, līdz ar to būtiski mainīsies uzņēmuma darbības veids, un pēc pārejas laika pabeigšanas par uzņēmuma galveno darbības veidu kļūs izīrēšana. Turpmāk "Viada Baltija" nodrošinās degvielas uzpildes staciju tīkla darbību Latvijas tirgū.

Pērnā gada peļņa tiks atstāta nesadalīta un novirzīta saimnieciskās darbības attīstībai.

Kā ziņots, "Viada Baltija" vadības ziņojumā savukārt tika skaidrots, ka plānots paplašināt darbību, pārņemot SIA "AMIC Latvia", kas iepriekš darbojās kā SIA "LUKoil Baltija R", degvielas uzpildes stacijas. Plānots palielināt naftas produktu pārdošanu mazumtirdzniecībā, saglabāt pašreizējos klientus un piesaistīt jaunus. Tāpat kompānija gatavojas izstrādāt marketinga plānu, ar kura palīdzību tiks veikta spēcīgāka komunikācija par piedāvājumiem un pakalpojumiem degvielas uzpildes stacijās. Tiekot arī atjaunota klientu nodaļa ar jaunām norēķinu kartēm, kuras varēs izmantot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teritorijā.

2016.gadā "Viada Baltija" plāno strādāt ar peļņu un segt 2015.gada zaudējumus. Pērn uzņēmums strādājis ar 8 960 779 eiro apgrozījumu un zaudējumiem 382 685 eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā ziņots, pēc īpašnieku maiņas aprīļa sākumā degvielas tirgotājs "LUKoil Baltija R" mainījis arī nosaukumu un tagad ir SIA "AMIC Latvija", liecina "Firmas.lv" informācija. Pirms tam 100% "Lukoil Baltia R" un "Lukoil Polska" akciju un aktīvu, tostarp 230 degvielas uzpildes stacijas Latvijā, Lietuvā un Polijā, iegādājās Austrijā bāzētais aktīvu pārvaldes fonds "AMIC Energy Management GmbH".

Par Latvijas uzņēmuma "AMIC Latvia" padomes priekšsēdētāju iecelts Volfgangs Rutenštorfers, vietnieku - Heincs Zernecs, padomes locekli - Ginters Meiers. Visi ir Austrijas iedzīvotāji. Jau marta sākumā par uzņēmuma jauno valdes priekšsēdētāju tika iecelts Nerijus Seiļus, un viņš bija vienīgais uzņēmuma valdes loceklis. Seiļus ir arī padomes priekšsēdētāja vietnieks kompānijā "VIADA Baltija", kas saistīta ar "Lukoil Baltija" vadību. Tagad gan par "Amic" valdes priekšsēdi kļuvis Hermans Mitašs Radovans.

Fonds "AMIC Energy Management GmbH" pieder Johanesam Kleclam-Norbergam, Manfredam Kuncem un Zernecam.