"Maxima Latvija" apgrozījums 2015.gadā pieauga par 2,14%

Foto: Pilseta24.lv
Foto: Pilseta24.lv

Uzņēmums "Maxima Latvija" 2015.gadā strādāja ar 688,80 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,14% vairāk nekā 2014.gadā, kad apgrozījums sasniedza 674,35 miljonus eiro, pilsētas informācijas portālu tīkls Pilseta24.lv uzzināja uzņēmumā.

Pērn "Maxima Latvija" vairāk nekā 5,5 miljonus eiro ieguldīja uzņēmuma attīstībā, un kopumā valstij samaksāja 92,2 miljonus eiro nodokļos.

"Apgrozījuma pieaugumu veicināja klientu skaita pieaugums, kā arī viena klienta vidējā pirkuma summas palielinājums. Tas galvenokārt skaidrojams ar to, ka "Maxima Latvija" pagājušajā gadā izdevās gan piesaistīt jaunus pircējus, gan ar mūsu klientu iepirkumu paradumu izmaiņām atsevišķās produktu kategorijās, gan veiksmīgo darbu preču sortimenta paplašināšanā mūsu veikalos, akcentu liekot uz vietējās izcelsmes ražotāju produkciju," skaidro "Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers.

Pagājušajā gadā "Maxima Latvija" investēja 5,5 miljonus eiro gan jaunu veikalu atklāšanā, gan esošo veikalu rekonstrukcijās, gan noliktavas pārvaldības sistēmas (WMS – warehouse management system) ieviešanā loģistikas centrā "Abras" Ķekavā. Taču viens no redzamākajiem investīciju projektiem bija intensīvāka pašapkalpošanās kasu tīklu paplašināšana, kas tiek turpināta arī šogad. Pašlaik "Maxima Latvija" tīklā ir jau 61 pašapkalpošanās kase vienpadsmit veikalos.

Tāpat "Maxima Latvija" pērn turpināja 2014.gadā uzsāktos darbus Pārmaiņu plāna ietvaros, kas pārtapa par projektu "Viena komanda", kas nozīmēja, ka trīs galvenie virzieni bija: efektīva darba procesu pārvaldīšana, uzņēmuma reputācijas stiprināšana, kā arī uzņēmuma kultūras veidošana un darbinieku komandas saliedēšana.

"Līdz ar klientu skaita pieaugumu un efektīvāku darba procesu pārvaldīšanu pērn uzņēmums spēja uzlabot finanšu rādītājus, sasniedzot 19,17 miljonu eiro peļņu. "Maxima Latvija" pēdējos 14 gados attīstībā ir investēja vairāk nekā 181,6 miljonus eiro. Arī šis gads nav izņēmums un esam uzsākuši vairākus investīcijas projektus, kas vēl tiks papildināti. Līdz šim esam atklājuši 2 jaunus veikalus Rīgā un Dobelē, turpinām pašapkalpošanās kasu ieviešanu ne tikai galvaspilsētas, bet arī reģionu veikalos, kā arī esam uzsākuši 57 "Maxima X" formāta veikalu pārkārtošanu, lai paplašinātu svaigo pārtikas produktu izvietojumu veikalos. Papildus plānojam vairāku veikalu rekonstrukciju un veikalu tīkla paplašināšanu. Tāpat aktīvi strādājam pie darbinieku apmācībām ar mērķi uzlabot apkalpošanas servisa līmeni," par šī gada plāniem stāsta A.Vilcmeiers.

"Maxima Latvija" arī šogad, tāpat kā 2015.gadā turpina vairākus sociālās atbildības projektus, kā atbalsts Vecāku mājai Bērnu klīniskajā slimnīcā sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, kā arī sadarbībā ar Ziedot.lv tiek turpināts projekts "Palīdzi trūcīgiem mazuļiem". Tāpat pērn aizsāktajā stipendiju konkursā jauniešiem "Latvijas Maksimālisti" uzvarētājus apsveicām šogad maijā, bet izglītības atbalsta akcijā "Savai Skolai" līdz pat jaunā mācību gada sākumam skolām piegādāsim izvēlētos mācību materiālus un tehniku teju viena miljona eiro apjomā.