"Neste" sāk piedāvāt bezkaršu degvielas uzpildes sistēmu

Publicitātes foto
Publicitātes foto

"Neste" sāk piedāvāt bezkaršu degvielas uzpildes un norēķina sistēmu "Truck+" smago automašīnu lietotājiem, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja uzņēmumā.

"Truck+" sistēma nodrošina šoferiem vēl ātrāku un ērtāku uzpildi, jo šajā procesā netiek izmantota degvielas karte, savukārt autoparku pārvaldītājiem – uzlabotu degvielas patēriņa kontroli, drošību un precīzāku uzskaiti. SIA "Neste Latvija" bezkaršu uzpildes sistēmas "Truck+" ieviešanā Latvijā investējusi vairāk nekā 100 tūkstošus eiro.

"Truck+" aprīkojums sastāv no gredzena, kas ir aprīkots ar čipu, un tiek piestiprināts automašīnas degvielas tvertnes kaklam – tas kalpo kā degvielas kartes aizstājējs. "Neste" degvielas pistolēm savukārt tiek pievienots datu nesējs, kas uzpildes veikšanas laikā savienojas ar degvielas tvertnei piestiprināto gredzenu, ļaujot "Truck+" sistēmai fiksēt iepildīto degvielas daudzumu un maksājuma summu. Katram "Truck+" aprīkojumam tiek piešķirts savs identifikācijas numurs, piemēram, transportlīdzekļa reģistrācijas numurs vai cits personalizēts identifikācijas numurs. "Truck+" sistēma fiksē katru transakciju, nosūtot datus uzņēmumam un pievienojot ikmēneša atskaitei.

"Neste" darbība pastāvīgi ir vērsta uz inovāciju ieviešanu degvielas nozarē. Mēs investējam kā jaunu degvielas produktu izstrādē, tā tehnoloģijās, kas atvieglo braucēju ikdienu. Pateicoties straujajai digitālo tehnoloģiju attīstībai, mēs esam izstrādājuši bezkaršu uzpildes sistēmu "Truck+". Tā ir ērti lietojama un atrisina virkni būtisku jautājumu transporta uzņēmumiem vai uzņēmumiem ar lielu autoparku, neprasot lielus ieguldījumus no uzņēmumu puses. Somijā to izmanto jau kopš 2012.gada, un to ir atzinīgi novērtējuši loģistikas un transporta uzņēmumu vadītāji. Tagad šo pārbaudīto tehnoloģiju mēs ieviešam arī Latvijā un ceram, ka drīzumā "Truck+" atvieglos un uzlabos arī Latvijas uzņēmumu darbību. Līdztekus pakalpojums tiek ieviests arī "Neste" DUS Lietuvā un Igaunijā," stāsta Armands Beiziķis, SIA "Neste Latvija" mazumtirdzniecības vadītājs.

Gints Burks, SIA "Jelgavas autobusu parks" valdes loceklis: "Esam jau izmēģinājuši jauno "Truck+" savā autobusu parkā, un, jāsaka, autobusu vadītāji ir apmierināti un novērtē vienkāršoto degvielas uzpildes procesu – tas norit ātrāk, nav jāatceras par degvielas karti un PIN kodu, turklāt sistēma neļauj sajaukt degvielu ar "AdBlue". Savukārt man kā vadītājam patīk tas, ka sistēma identificē konkrēto autobusu, dati no "Neste" puses tiek apstrādāti ātri un nosūtīti mūsu datu apstrādes sistēmai, tā ka jau pēc pāris dienām mēs varam sākt analizēt autobusa vadītāja darba rādītājus."

"Truck+" sistēmas priekšrocības:
* uzlabota degvielas patēriņa kontrole – pateicoties pistolei pievienotajam datu nesējam, degvielu ir iespējams iepildīt tikai ar "Truck+" sistēmu aprīkotā degvielas tvertnē;
* ērti lietot – izmantojot "Truck+" sistēmu, nav nepieciešama degvielas karte, tādējādi uzpildes process notiek ātrāk un ir izslēgta iespēja nozaudēt degvielas karti vai aizmirst PIN kodu;
* drošība – "Truck+" aprīkojums vienmēr ir kopā ar transporta līdzekli – to nav iespējams pašrocīgi atvienot nesabojājot, tādēļ to nevar ļaunprātīgi izmantot;
* ērta uzskaite – vadītājam nav jākrāj čeki, jo katra transakcija tiek automātiski pievienota ikmēneša atskaitei.

"Truck+" sistēma pašlaik ir pieejama uzpildei četrpadsmit "Neste" degvielas uzpildes stacijās, kur tā atzīmēta ar norādi "Truck+", bet pakāpeniski to plānots ieviest aptuveni četrdesmit "Neste" stacijās. Pašlaik "Neste" piedāvā "Truck+" lietošanai tikai smagajā transportā, bet potenciāli nākotnē tehnoloģija varētu būt izmantojama arī vieglo automašīnu autoparkos.