Rosība ap nākamā gada budžetu aktivizē cilvēku vēlmi revidēt Saeimas budžetu

Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

Nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas process aktivizējis cilvēku vēlmi revidēt Saeimas budžetu, sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" novēroja aģentūra LETA.

Kopš 16.novembra, kad publiski parādījās informācija, ka deputāti plāno dažādām iecerēm pārdalīt papildu 20 miljonus eiro, būtiski pieaugusi iedzīvotāju interese par portālā vēl 2012.gadā ievietoto iniciatīvu, kas paredz veikt publisku Saeimas budžeta revīziju.

Parakstu aktivitātes maksimums pēdējā laikā sasniegts vakar - 2017.gada budžeta pieņemšanas laikā, kopumā dienas laikā par iniciatīvu parakstoties vairāk nekā 200 cilvēkiem. Nakts laikā, kamēr parlamentārieši izskatīja vairākus simtus nākamā gada budžeta priekšlikumu, par iniciatīvu savākti vēl aptuveni 50 paraksti.

Kopumā par iniciatīvu jau savākti 6953 paraksti.

Iniciatīvas iesniedzējs ir Kristaps Petermanis. Pieteikumā viņš atsaucies vēl uz 2012.gada Saeimas budžetu. Viņš izteicis bažas, ka šīs summas izmantošanas likumību un lietderību nosaka un pārbauda pati Saeima.

Petermanis uzsvēra, ka sabiedrības uzmanību regulāri piesaista dažādi skandāli saistībā ar Saeimas budžeta izlietojumu. Toreiz aktuālākie no tiem bija saistīti ar Saeimas apjomīgo autoparku, nepamatotām dzīvokļu un transporta kompensācijām.

Līdz ar to iniciatīvā piedāvāts noteikt, ka būtu jānodrošina lielāka atklātība un pārliecība par godprātību Saeimas budžeta izlietojumā.

 

Viss par: Latvijas ziņas