Banner 980x90

Sabiedrībā iemīļoti cilvēki piedalās video tapšanā par LNB jauno ēku

Dziesmu un deju svētku noskaņās ir tapis videomateriāls par topošo jauno Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) – Gaismas pili, tajā piedalījušies arī sabiedrībā iemīļoti cilvēki, pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja pilnsabiedrības "Nacionālā Būvkompāniju apvienība" sabiedrisko attiecību pārstāve Ilga Sokolova.

Fonā skanot Jāzepa Vītola "Gaismas pilij", sabiedrībā pazīstami un iemīļoti cilvēki stāsta par savām asociācijām, sajūtām un ēkas nozīmi sev un katram Latvijas iedzīvotājam. Video iekļauti arī LNB Atbalsta biedrības tiešsaistes kameru materiāli, kas ik dienas turpina dot iespēju vērot būvniecības procesu un tagad arī ļauj dažos mirkļos redzēt nozīmīgās ēkas tapšanas gaitu kopš 2008.gada jūnija.

Materiāla radīšanā piedalījies mūziķis Renārs Kaupers, akadēmiķis Jānis Stradiņš, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, aktieris Kaspars Znotiņš, hokejists un treneris Artūrs Irbe, LNB direktors Andris Vilks, Dziesmu svētku virsdiriģents Ivars Cinkuss un Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) Vaira Vīķe-Freiberga. Video režisore un viena no idejas autorēm ir Kristīne Želve, mākslinieks – Jānis Garančs.

Pateicoties Latvijas Nacionālajam kultūras centram, ikviens rīdzinieks un viesis Dziesmu svētku nedēļā no 1.-7.jūlijam videomateriālu var noskatīties arī pilsētvidē – uz ekrāniem Doma laukumā vai Esplanādē, kur tiek demonstrētas Dziesmu un deju svētku pasākumu tiešraides. Video par Gaismas pili tiks demonstrēts ik dienas, kā arī pirms un pēc noslēgumu koncertiem šo sestdien un svētdien, 6. un 7.jūlijā.

"Ja mēs skatāmies baznīcu torņos un tur ir krusts, tu tā aizdomājies, ka esi tāds laimīgs Dieva bērns šajā pasaulē," Renārs Kaupers izsaka salīdzinājumu ar jauno LNB ēku. "Šī ir tāda līdzīga vieta, kur, paskatoties uz augšu, tu saproti, ka tur, Gaismas pils galā, tur ir tās zināšanas un tā gudrība, kas savukārt varētu palīdzēt to latvietību mums visiem nosargāt."

Ivars Cinkuss uzskata, ka "Gaismas pils" ir viena no divām dziesmām, kuras, viņaprāt, būs Dziesmu svētku repertuārā mūžīgi. "Man liekas, ka ir tik skaisti, ka var dzīvot laikmetā, kad šie Ausekļa vārdi pēc daudzu gadu tikai garīga iemiesojuma tagad arī beidzot sāk fiziski iezīmēties mūsu laikā un telpā," tā Cinkuss.

Kristīne Želve norāda, ka videomateriāla gatavošana bija īpaša personiskās saskarsmes ar dalībniekiem dēļ. "Katra intervija, lai arī diezgan īsa, bija nozīmīgs notikums un pārdzīvojums. Tā ir ļoti svarīga pievienotā vērtība – dzirdēt Vairas Vīķes-Freibergas atmiņas stāstus vai Kaspara Znotiņa asociācijas par to, ka Gaismas pils ir jāredz caur bērnu acīm," norāda Želve. "Arī es esmu viena no tiem tūkstošiem cilvēku, kas gaida jaunās ēkas atklāšanu. Šobrīd rakstniekiem un māksliniekiem ir ļoti ierobežots skaits vietu, kur pulcēties. Gaismas pilī idejas dzims un akumulēsies dabiskā domu apmaiņas ceļā, nejauši satiekoties bibliotēkas lasītavās vai pie grāmatu plauktiem."

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)