Banner 980x90

Sāk darbu pie Latvijā radītās energoefektīvās sakaru sistēmas eksporta

Publicitātes foto
Publicitātes foto
SIA "Affoc Solutions" Zaļo tehnoloģiju inkubatora (ZTI) ietvaros izveidojuši projektā paredzēto prototipu tālākai pakalpojuma attīstībai un jau veikuši energoefektīvās sakaru sistēmas tehnoloģijas jeb ESST testēšanu.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja uzņēmuma pārstāvji, šobrīd uzsākta sadarbība ar uzņēmumu Čehijā un veiktas pirmās pārrunas ar potenciāliem partneriem Lietuvā.

SIA "Affoc Solutions" īpašnieka Mareka Parfjonova sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Telekomunikāciju institūtu izstrādātā "ESST" tehnoloģija jau projekta sākumā tika iezīmēta kā potenciāla Latvijas eksporta prece. Šobrīd uzņēmums sācis sadarbību ar uzņēmumu Čehijā, analizējot viņu iekārtas, kas paredzētas monitoringa sistēmai.

"Esam uzsākuši piedāvājumu sagatavošanu un iesniegšanu dažādām būvniecības kompānijām, kas darbojas šķiedru optikas infrastruktūras izbūvē. Pagājušajā nedēļā uzrunājām būvniecības kompāniju Lietuvā. Inkubācijas pakalpojumu ietvaros šobrīd tiek pētīts arī eksporta tirgus Kazahstānā, kur varētu būt interese par "ESST" un citām uzņēmuma piedāvātajām tehnoloģijām un risinājumiem šķiedru optiskās pārraides sistēmas sfērā un būtu vērts aizbraukt vizītē," stāsta SIA "Affoc Solutions" īpašnieks un projekta attīstītājs Mareks Parfjonovs.

Ar jauno iekārtu būs iespējams novērtēt klienta esošās ŠOPS un iekārtu infrastruktūras energoefektivitāti (enerģijas patēriņu) un sniegt klientam informāciju, ko uzlabot, kā uzlabot un arī veikt nepieciešamo investīciju aprēķinus, to atmaksas plānu un izkristalizēt būtiskākos ieguvumus. Projekta ietvaros ir izanalizēti potenciālo klientu dati un uzņēmums paredz plāna izpildi, ko arī apliecina pirmie testa dati.

Ar šo tehnoloģiju varēs mērīt ne tikai tās sakaru sistēmas, kuras mēs saprotam ar datu pārraidi, bet arī tās iekārtas, kuras funkcionē līdzīgi, piemēram, sūta signālus un kuras nav tieši saistītas ar sakaru pārraidi, bet ir, piemēram, monitorings vai analītiskās sistēmas, kuras funkcionē līdzīgi, bet pilda citus uzdevumus.

ZTI inkubācijas pakalpojumu ietvaros šobrīd notiek sadarbība arī ar Kurzemes Biznesa inkubatoru. Ar Kurzemes Biznesa inkubatora palīdzību šobrīd tiek veikta izpēte par lielāko Kurzemes pašvaldību investīciju plāniem viedo tehnoloģiju jomā, kurās varētu integrēt arī SIA "Affoc Solutions" sniegtos pakalpojumus, tajā skaitā energoefektīvo risinājumu infrastruktūras izbūvē.

"Zaļo tehnoloģiju inkubators" darbojas sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Norvēģijas Inovāciju aģentūras un Norvēģijas valsts industriālās attīstības korporācijas (SIVA) nodibinātā SIA "Green Industry Innovation Center" atbalstu, kas darbojas Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Norvēģijas valsts industriālās attīstības korporācijas paspārnē.

"Projekts "Zaļo tehnoloģiju inkubators" (Līg.nr. DL-2014/9) tiek atbalstīts Norvēģijas finanšu instrumenta programmas "Inovācijas "zaļās" ražošanas jomā" ietvaros."

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)