Banner 980x90

SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcā” atklāts internais bloks un rehabilitācijas nodaļa (FOTO)

Otrdien, 6. septembrī, durvis svinīgi vēra SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcas” internais bloks un rehabilitācijas nodaļa, kur projekta ietvaros veikti vērienīgi pārbūves un labiekārtošanas darbi.

Svinīgo pasākumu atklāja SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Leons Zariņš un šo notikumu ar savu klātbūtni un uzrunām pagodināja  gan LR Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis, gan Centrālā finanšu līguma aģentūras Sociālās infrastruktūras departamenta direktors Edgars Kalbergs. Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis savā uzrunā pauda pateicību projekta īstenotājiem, valdei un visiem, kuri bija iesaistīti internā bloka un rehabilitācijas nodaļas pārbūves procesā, kā arī novēlēja veiksmīgu darbu.

Slimnīcas internā bloka pārbūves darbi veikti stacionāra ēkas 3. stāvā, kur atradās terapijas un neiroloģijas nodaļa. Pārbūvējot nodaļu starpsienas, izbūvējot inženierkomunikācijas, ventilācijas sistēmas, iebūvējot sienu konsoles, katrā palātā izveidojot sanitāro mezglu un veicot telpu iekšējo apdari, šobrīd internajā blokā izveidotas 24 ērtas palātas - 20 divvietīgas un 4 vienvietīgas. Atsevišķām telpu grupām uzstādītas automātiski veramas durvis.

Pēc pārbūves visas izremontētās internā bloka telpas ir iekārtotas ar individuāli izgatavotām jaunām mēbelēm, 44 jaunām elektriski regulējamām pacientu gultām, pasīvajiem pretizgulējumu matračiem un pacientu skapīšiem ar pusdienu galda virsmu.

Rehabilitācijas nodaļas pārbūves darbi tika veikti diagnostikas ēkas 1. un 2. stāvā (fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā). Pirmajā stāvā izbūvētas divas vingrošanas zāles, no kurām viena ir aprīkota ar slingu un tam nepieciešamo aprīkojumu, personāla atpūtas telpa, pacientu ģērbtuves, bet ūdens procedūru zonā izbūvēts bērnu/zīdaiņu baseins, skeleta zemūdens trakcijas baseins, ārstnieciskā pirts, izvietota jauna hidroterapijas vanna zemūdens masāžām Meden Inmed, Aquameden un hidroterapijas vanna Meden Inmed, Aquanea, kā arī jauna Technomex virpuļvanna rokām, virpuļvanna kājām, cirkulārā duša un Šarko duša, kā arī izbūvēta atpūtas vieta pacientiem pēc ūdens procedūrām.

Rehabilitācijas nodaļas 2. stāvā tika izbūvēta Bobota vingrošanas nodarbību zāle un bērnu vingrošanas zāle, fizikālās terapijas telpa, ozekerīta procedūras telpa, Sāls pirts, inhalāciju telpa, audiologopēda, uztura speciālista, adatu terapeita, ergoterapeita, rehabilitologa un fizioterapeitu konsultāciju kabineti. Arī rehabilitācijas nodaļas izremontētās telpas iekārtotas ar individuāli izgatavotām jaunām mēbelēm un kabineti labiekārtoti ar 15 jaunām koka kušetēm un elektriskajiem masāžas galdiem.

Rūpējoties par vides pieejamību uz palātu un kabinetu numuriem ir uzraksti braila rakstā, gar koridoru sienām internajā blokā nostiprināti gari roku balsti, uz stikla durvīm un uz grīdas uzlīmētas labi pamanāmas durvju vērtnes atrašanās vietas vājredzīgajiem. Katrā pārbūvētajā kārtā ir izveidots sanitārais mezgls pacientiem ar īpašām vajadzībām.

Kopējās pārbūves un jauno iekārtu, mēbeļu izmaksas sastāda 2 270 044,47 euro bez PVN, no kuriem projekta attiecināmās  izmaksas veido (Eiropas Reģionālās Attīstības fonda līdzfinansējums – 935789,65 euro, valsts budžeta līdzfinansējums – 99 083,61 euro (saskaņā ar 23.01.2018.g. MK noteikumiem Nr. 56) un slimnīcas attiecināmo izmaksu līdzfinansējums 66 055,74), un pārējās izmaksas EUR 1169115,47 apmērā ir slimnīcas neattiecināmās izmaksas.

Būvprojekta autors Personu apvienība "REM PRO un SESTAIS STILS”, galvenais būvuzņēmējs – SIA “Aimasa”, būvuzraudzību veica SIA “RS Būvnieks”

Līdz ar pārbūvēto internā bloka un rehabilitācijas nodaļas telpu nodošanu ekspluatācijā projekta īstenošana ir sekmīgi noslēgusies.

Projekts “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība SIA "Dobeles un apkārtnes slimnīca" uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību” īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros.

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)