Sniega tīrīšana no jumtiem – pakalpojums, kas atmaksājas

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Ziema bez sniega un ledus ir praktiski neiedomājama, un, lai gan apsniguši māju jumti nereti izskatās ļoti skaisti, krītošs sniegs un lāstekas var radīt nopietnu apdraudējumu gan cilvēkiem, gan automašīnām, kas atrodas zem jumta. Kā no tā izvairīties?

No lāstekām iespējams izvairīties preventīvi
Vai esi pamanījis, ka dažām mājām lāstekas ir īpaši lielas, bet citām to praktiski nav? Šāda situācija rodas, jo mājās, no kurām izplūst daudz siltuma, uz jumta esošais sniegs sāk kust, taču, pateicoties ārā valdošajam aukstumam, ūdens sasalst un pārvēršas par lāstekām. Lai tā nenotiktu, mājas bēniņus ieteicams siltināt tā, lai temperatūra šajā telpā būtu apmēram tāda pati, kā aiz loga. Šī iemesla dēļ bēniņos nav nepieciešams aizvērt visas spraudziņas – gaisam attiecīgajā mājas daļā ir jāplūst brīvi.

Kāpēc par lāstekām vajadzētu uztraukties?
Ja nelielas lāstekas izrotā Tavas privātmājas zemo jumtu, uztraukties par tām, ļoti iespējams, nav nepieciešams. Taču, ja uz daudzdzīvokļu nama jumta krājas pamatīgi sniega un ledus blāķi, kā arī veidojas milzīgas lāstekas, problēmas var būt nopietnākas, nekā sākumā varētu šķist, jo:
- var tikt traumēti zem jumta esošie cilvēki vai dzīvnieki. Diemžēl šādas traumas var būt arī letālas;
- iespējams, ka ledus vai sniegs sabojās kādu automašīnu vai citu transportlīdzekli;
- ņemot vērā lielo ledus un sniega svaru, ēkas jumts var tikt deformēts vai pat pilnībā sabojāts. Savukārt mitrums, kas rodas no sniega, mēdz uzsūkties un bojāt mājas virsbūvi, turklāt tas ir bīstami arī elektroinstalācijas sistēmai;
- par netīrītu jumtu, kas neatbilst drošības standartiem, var tikt uzlikts pamatīgs naudas sods.

Gājējiem jābūt īpaši piesardzīgiem
Ņemot vērā, ka krītošas lāstekas ziemā diemžēl nav retums, gājējiem uz ielas īpaši jāpiesargājas. Daži ieteikumi, kā izvairīties no traumām ziemas periodā:
- ja, ejot pa ielu, pamani ar žogu, lenti vai citiem materiāliem norobežotu teritoriju, noteikti ej tai apkārt;
- centies izvairīties no atrašanās zem jumtiem, uz kuriem redzamas lielas lāstekas un sniega / ledus blāķi.

Protams, uzmanība jāpievērš arī tam, kas atrodas zem kājām – ziemā ceļi un ietves mēdz būt ļoti slidenas.

Efektīvs risinājums – sniega tīrīšana no jumta
Ja Tavā pārvaldībā ir kāda ēka, uz kuras jumta mēdz uzkrāties sniegs un ledus, kā arī veidoties lāstekas, jau savlaicīgi jāsāk domāt par tā tīrīšanu. Ņemot vērā, ka šis process saistīts ar slidenām virsmām un lielu augstumu, attiecīgā darbība jāuztic profesionāļiem ar attiecīgām zināšanām un aprīkojumu. Ļoti pievilcīgus nosacījumus piedāvā uzņēmums SIA "Eco Baltia vide":
- šeit strādā profesionāli un sertificēti darbinieki, kuri sev uzticēto darbu paveic ātri un kvalitatīvi;
- papildus sniega un ledus notīrīšanai tiek attīrītas teknes;
- pēc jumta tīrīšanas no sniega tiks atbrīvots arī trotuārs.

Turklāt papildus sniega tīrīšanai no jumtiem SIA "Eco Baltia vide" pakalpojumu klāstā ietilpst arī sniega tīrīšana no ceļiem un pagalmiem, kā arī sniega izvešana.

Ziemas periods prasa īpašu piesardzību. Ja esi gājējs, pārvietojies uzmanīgi un izvairies no krītoša ledus un lāstekām, savukārt automašīnu īpašniekiem jāpievērš uzmanība tam, kur transportlīdzeklis tiek novietots – arī to var sabojāt krītošie ledus gabali. Savukārt, ja Tavā atbildībā ir kādas ēkas jumta tīrīšana, ienāc vide.ecobaltia.lv un piesakies profesionāliem pakalpojumiem jau tagad!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu