Banner 980x90

Stradiņa universitāte un Angļu ģimnāzija nominētas kā velosipēdistiem draudzīgas

Ceturtdien, 17.septembrī notika konkursa Draudzīgs velosipēdistam noslēguma pasākums, kurā apbalvojumus par ieguldījumu velokultūras veicināšanā un infrastruktūras attīstīšanā, publiskās vietās uzstādot kvalitatīvas velonovietnes un ieviešot citus riteņbraucējiem draudzīgus risinājumus, saņēma 26 laureāti.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja Maija Trikule, pasākumā tika izsniegtas trīs veidu kvalitātes zīmes, kas palīdzēs riteņbraucējiem visā Latvijā identificēt velosipēdu novietņu drošību.

Rīgas Stradiņa universitāte nominēta par 150 īpaši drošu velo novietņu ierīkošanu. Pie tām uzstādītas novērošanas kameras un signalizācija.

Rīgas Angļu ģimnāzija nominēta par statīvu 150 velosipēdiem uzstādīšanu.

Roberts Jaunzems-Pētersons nominēts par kvalitatīvu velonovietņu izgatavošanu. Roberta izstrādātās velonovietnes ir uzstādītas vairākās vietās Rīgā un Ventspilī.

Velosipēds ir pret ļaundaru tīkojumiem visneaizsargātākais transporta līdzeklis. Viens no priekšnosacījumiem riteņbraucēja sirdsmieram ir iespēja divriteni pieslēgt kvalitatīvās novietnēs. Tāpēc pasākuma laikā dažādu novietņu sniegtā drošība uzskatāmi tika parādīta pantomīmas priekšnesumā.

Lai palīdzētu velobraucējiem izvērtēt, kur atstāt savu braucamo, uz drošajām velonovietnēm turpmāk tiks izvietotas kvalitātes zīmes. Visdrošākās novietnes tiks apzīmētas ar trīs augšup pavērstiem īkšķiem, bet mazāk drošas ar diviem un vienu īkšķi. Ekspertu žūrija visas pieteiktās novietnes novērtēja desmit kategorijās, piemēram, iespēju pieslēgt velosipēda rāmi un riteņus, statīva materiāla izturību un stabilitāti, novērošanas kameras un apsarga esamību, un pat to vai teritoriju var aizslēgt un virs tās ir jumts. Trīs īkšķi tika piešķirti pretendentiem, kuri saņēma pozitīvu novērtējumu 7–8 kategorijās, divi īkšķi par 5–6 punktiem, bet viens īkšķis par 3-–4 punktiem.

Konkursa Draudzīgs velosipēdistam mērķis ir popularizēt labās prakses piemērus un veicināt kvalitatīvu velonovietņu izvietošanu un velokultūras attīstību visā Latvijā. Noslēguma ceremonijā par ieviestajiem velo draudzīgajiem risinājumiem tika apbalvoti 26 pretendenti. Konkursa laureātus ar uzrunu sveica un balvas pasniedza vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Jānis Eglīts, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kuižnieks, izcilais komiķis un veloaktīvists Jānis Skutelis, "fiksīšu karalis" — gudrais pilsētnieks Toms Alsbergs un Ērenpreisu dzimtas pārstāvis, slavenā velosipēdu rūpnieka un uzņēmēja Gustava Ērenpreisa darba turpinātājs Toms Ērenpreiss.

Konkursa organizatori cer, ka līdz ar velosipēdistu skaita pieaugumu, sekojot labās prakses piemēriem, ar katru gadu pieaugs to uzņēmumu, pašvaldību un organizāciju skaits, kuri sniegs ieguldījumu velokultūras attīstībā un rūpes par kvalitatīvu velonovietņu izvietošanu uzskatīs par normu.

Konkurss tiek īstenots Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Pārvietojies gudri jeb Do the right mix ietvaros. Konkursu organizē SIA Prospero sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Riteņbraucēju apvienību.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)