Stratēģiskās galda spēles draugu kompānijai

Galda spēles nu jau kļuvušas par teju vispopulārāko ballīšu sastāvdaļu. Tās tiek spēlētas ne tikai draugu ballītēs, bet arī gadījumos, kad kopā sanākusi visa ģimene. Atkarībā no to veida, galda spēļu laikā spēlētāji var darboties komandās vai viens pret otru, bet skaidrs ir viens – tās sagādā ne mazums prieka un jautrības. Turpinājumā pastāstīsim par dažām stratēģijas galda spēlēm, kas nodrošinās aizraujošu ceļojumu fantāzijas pasaulē un ļaus pilnībā sajust komandas garu.

Pandemic
Stratēģijas galda spēles "Pandemic" laukums sastāv no pasaules kartes. Pasauli piemeklējušas liela mēroga epidēmijas, kas apdraud cilvēces pastāvēšanu. Pa pasaules karti izplatās dažādas epidēmijas  zilā, sarkanā, melnā un dzeltenā. Spēles dalībnieki kļūst par pētnieku un zinātnieku komandu, kuras rokās ir pasaules nākotne.
 
Ceļojot pa spēles laukumu, spēles dalībniekiem jāsadarbojas kā saliedētai komandai, lai dažādās epidēmijas apkarotu un atrastu tām antidotu. Pārvietojoties pa spēles laukumu, katram spēlētājam pēc kārtas jāveic 4 darbības no iespējamām 8, kas redzamas uz spēles kārts. Ja izdevusies lieliska sadarbība, spēle tiek uzvarēta, kad izdevies vispirms ierobežot un tad apkarot visas bīstamās slimības. Šī spēle būs lielisks izaicinājums draugu kompānijām, jo spēlētājiem cieši jāsadarbojas, jāpieņem iltermiņa lēmumi līdz pilnīgai mērķa sasniegšanai.

Mysterium
Šī ir krāšņa, uz spēlētāju sadarbību balstīta galda spēle, kurā visiem iesaistītajiem jāsadarbojas vienotā komandā, lai uzminētu kādas pamestas, senatnīgas ēkas spoka noslēpumu. Spēlētājiem jāiejūtas ekstrasencu lomās un, mēģinot iztulkot simbolisku kartiņu zīmējumu, jāatrod nozieguma pastrādātājs. 

Vadoties pēc spēlētāju skaita, mainās arī spēles sarežģītības pakāpe. Protams, to iespējams regulēt pēc saviem ieskatiem arī gadījumos, kad spēlētāju lokā ir arī gados jaunāki spēlētāji. Atkarībā no sēlētāju skaita un sarežģītības pakāpes, uz spēles laukuma tiek izvietots atbilstošs slepkavību vietas, ieroča un vaininieka kārtis. 

Katrā gājienā mājas spoks sūta spēlētājam savu sapni, krāšņa, simboliska zīmējuma veidolā, bet spēlētājam pakāpeniski jāatmin gan nozieguma vieta, gan slepkavības ierocis un, visbeidzot  arī pats slepkava. Spēle tiek uzvarēta tad, kad ikkatrs spēlētājs ir atminējis sev atvēlēto uzdevumu klāstu.  

Catan
Šī ir Latvijā un pasaulē populāra stratēģijas spēle. Spēlētāji šeit iejūtas kolonizatoru lomās un atklāj pavisam jaunu, vēl nezināmu salu  Katanu. Katrs dalībnieks šeit var attīstīt savu apgabalu  būvēt ciematus, ceļus, pilsētas, pulcināt savu karaspēku un iegūt apriņķa attīstībai tik nepieciešamos resursus, piemēram, rūdu, kokmateriālus vai māla ieguves vietas.
 
Spēles laikā visiem spēlētājiem savstarpēji jāsadarbojas, jo katram atsevišķi nepietiek tikai ar savā apriņķī iegūtajiem resursiem. Tas, kāds resurss būs pieejams konkrētajam spēlētājam, būs atkarīgs no tā, kur viņš uzbūvējis savu pirmo ciematu. Vēlāk tiek izstrādātas bartera sistēmas un līdzekļi noglabāti bankā, lai būtu iespēja iegūt jaunus, noderīgus izejmateriālus sava novada attīstīšanai. Spēle turpinās tik ilgi, līdz kāds no spēlētājiem ir attīstījis savu apriņķi pilnībā un sasniedzis 10 iespējamos uzvaras punktus.

Saboteur
Nu jau vairākus gadus bez šīs spēles nav iedomājams neviens galda spēļu vakars. Pateicoties tam, ka spēli var spēlēt līdz pat 10 cilvēku liela kompānija, tā sola patīkamu izklaidi gan draugu ballītēs, gan ģimenes vakaros. Spēles dalībnieki, pēz izlozes principa, sadalās divās komandās  zeltračos un sabotieros, turklāt katra spēlētāja identitāte paliek noslēpumā visas spēles garumā. Rūķu zeltraču uzdevums ir uzbūvēt ceļu līdz zeltam, bet rūķu sabotieru ziņā ir likt zeltraču ceļā šķēršļus un traucēt nonākt galamērķī.
 
Tas, ka spēles dalībnieki nezina citu spēlētāju identitātes, piešķir spēlei noslēpumainu intrigu, jo bieži vien par to, kurai komandai pieder blakussēdētājs, ir jāmin pēc viņa rīcības spēles gaitā. Bieži vien spēlētāju lomas atklājas tikai pašās spēles beigās, kad kāds no dalībniekiem ir sakrājis visvairāk zelta.

Šīs un vēl citas galda spēles iespējams iegādāties šajā mājaslapā. Plaša izvēle, labākās cenas un ātra piegāde tevi jau gaida!