Svarīgākās vadlīnijas virtuves mēbeļu iegādei

Neatkarīgi, vai Tava virtuve ir liela vai maza, šaura vai plata, ir rūpīgi jāizplāno tās mēbeļu izvietojums. Telpas iekārtojums ietekmē ne tikai tās izskatu, bet arī funkcionalitāti, un Tu, protams, arī vēlies virtuvi, kurā vari ērti visu atrast, piekļūt katram plauktam un atvilktnei, kā arī justies brīvi, gatavojot maltīti. Ne mazāk svarīgs ir arī finansiālais aspekts, jo mūsdienās virtuves mēbeļu piedāvājums ir ļoti plašs, un arī to cenas ievērojami atšķiras. Par šiem un vairākiem citiem nozīmīgiem aspektiem virtuves mēbeļu izvēlē lasi šī raksta turpinājumā.

Svarīgi jautājumi, kurus sev uzdot, pirms iegādājies virtuves mēbeles
Pirms jebkuras telpas, tostarp virtuves mēbeļu iegādes, vienmēr vajadzētu pārdomāt nozīmīgākās pamatlietas, kas var ietekmēt pirkuma izvēli. Sākumā pievērs uzmanību tam, kāds ir vai būs virtuves iekārtojuma stils. Tas attiecīgi noteiks, vai tev jākoncentrējas uz klasiska, moderna, praktiska vai, piemēram, skandināvu stila mēbelēm. Apzinoties, kurā virzienā meklēt, tu ievērojami sašaurināsi atlases apjomu un ātrāk izvēlēsies to, kas nepieciešams. Pēc tam, kad stils noskaidrots, svarīgi ir arī padomāt par krāsu un rakstu motīviem, kurus vēlies redzēt savā virtuvē.

Septiņreiz nomēri…
Neatkarīgi no tā, kāda veida virtuves mēbeles tu vēlies iegādāties no https://220.lv/lv/mebeles_un_interjers/virtuves_mebeles, piemēram, virtuves iekārtas, skapīšus, galdus, krēslus, darba virsmu vai ko citu, vienmēr rūpīgi jāpārliecinās, ka izvēlētais izmērs atbilst telpai. Drošībai ieteicams veikt mērījumus vairākas, nevis tikai vienu reizi. Ja tev būs piefiksēts konkrēts vēlamo virtuves mēbeļu augstums, platums un dziļums, tu daudz vieglāk un ātrāk varēsi izvēlēties to modeli, kas atbilst tavām vajadzībām. Piemēram, ieskatoties interneta veikala 220.lv virtuves mēbeļu piedāvājumā, redzēsi, ka katras preces aprakstā ir minēti tās parametri, tādēļ tu vari pagatavot krūzi tējas vai kafijas, apsēsties savā ērtajā dīvānā un nesteidzīgi atlasīt mēbeles savai virtuvei.
 
Domājot par mēbeļu izmēru, neaizmirsti arī par uzglabāšanas iespējām. Virtuvē būs nepieciešama vieta ne tikai dažādiem pārtikas produktiem, bet arī gatavošanas piederumiem un traukiem, turklāt nereti tie aizņem daudz vietas. Padomā, vai tevis izvēlētajās virtuves mēbelēs būs pietiekami daudz vietas visām lietām, kuras vēlēsies tur uzglabāt. 

Virtuves mēbeļu izmēru izvēli lielākoties ietekmē telpas lielums. Ja arī tev, tāpat kā daudziem, kuri mitinās dzīvokļos, virtuve ir neliela, būs jāmeklē kompaktas un funkcionālas mēbeles, kas neaizņem daudz vietas.  

Gatavu vai individuāli pielāgotu?
Daudzi pircēji, kas vēlas iegādāties virtuves iekārtas, mēdz sastapties ar dilemmu par to, vai izvēlēties gatavu mēbeļu komplektu vai dot priekšroku individuāli izgatavotam projektam. Lai arī mēbeles pēc pasūtījuma sniedz iespēju izgatavot modeli, kas pielāgots tieši tavai virtuvei, šeit jārēķinās ar krietni lielākiem ieguldījumiem laika un finanšu ziņā. Mūsdienās ražotāji ir ievērojami attīstījuši virtuves mēbeļu izgatavošanas un komplektēšanas procesu, piedāvājot jau gatavus komplektus, kas ir ne tikai kvalitatīvi, bet arī lieliski izskatās. Turklāt arī izmēru daudzveidība ir ļoti plaša, tādēļ ikviens var atrast savai virtuvei piemērotas mēbeles.

Materiāla izvēle
Mēbeles virtuvei var tikt izgatavotas no dažādiem materiāliem, tostarp kokšķiedru plātnēm (MDF), kokskaidu plātnēm (MDP) un finiera vai pat dabīgā koka. Ja vēlies atrast ekonomisku alternatīvu masīvkoka mēbelēm, laba izvēle ir MDF vai MDP plātņu modeļi, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgi dabīgajam kokam, kā arī izceļas ar izturību un ilgu kalpošanas laiku, turklāt to cena ir krietni zemāka. Ienāc 220.lv un aplūko dažādus šo materiālu virtuves mēbeļu modeļus jau tagad!