Tintes printeris vai lāzera printeris – kuru pirkt?

Rodoties nepieciešamībai iegādāties printeri, arī tu, tāpat kā daudzi citi pircēji, nonāks dilemmas priekšā, kuru veidu izvēlēties – lāzera vai tintes printeri? Abi šie ierīču tipi ir piemēroti atšķirīgām vajadzībām, kā arī to darbības principi ir dažādi, taču, protams, pamata funkcija ir viena un tā pati – printēšana. Turpini lasīt un tu uzzināsi, kā šie abi printeru veidi atšķiras un kurš no tiem būtu piemērotāks Tev. 

Printeru veidu salīdzinājums
Tintes printeri lielākoties izceļas ar zemāku cenu, mazāku izmēru, kā arī daudzpusību, jo spēj drukāt gan kvalitatīvus teksta dokumentus, gan arī attēlus un fotogrāfijas. Taču jāņem vērā, ka paši lētākie tintes printeri ietaupīs naudu to pirkšanas brīdī, bet to lietošana izmaksās krietni dārgāk. Turpretī lāzera printeri parasti ir ar augstāku cenu, kā arī to kārtridži ir dārgāki, taču šeit der zināt, ka printera lietošana un vidējās izmaksas par vienu lappusi, kā arī drukāšanas ātrums ir krietni izdevīgāks un labāks nekā tintes modeļiem.

Aplūkosim tuvāk katra printera veida priekšrocības un trūkumus, lai tu nākotnē varētu veikt pirkumu, nešauboties par tā atbilstību tavām vajadzībām. 

Kādam mērķim printeri izmantosi?
Ja meklē printeri neregulārai lietošanai mājās, vairums cilvēku tev ieteiktu izvēlēties tintes modeli. Taču viena no populārākajām problēmām, ar kuru saskaras šī tipa ierīču lietotāji, ir tā, ka, ja printeris netiek ilgāku laiku izmantots, tinte var sākt sakalst.

Ja plāno drukāt nelielu daudzumu dokumentu un krāsainu attēlu regulāri, tintes printeris noteikti var palīdzēt, nodrošinot kvalitatīvu rezultātu. Lāzerprinteris arī nav slikta izvēle, taču tas vairāk piemērots melnbaltai un krāsainai drukai lielā apjomā.

Tiem, kas meklē printeri tieši krāsainai drukai, ikdienas lietošanai derēs krāsainais lāzera printeris, savukārt, ja nepieciešama augstas kvalitātes fotogrāfiju druka, vari izvēlēties tintes foto printeri. Šīs ierīces ir veidotas tieši foto drukai, nodrošinot plašas toņu variācijas un dzīvīgus melnos toņus. 

Tehnoloģija – kā printeri darbojas?
Kā jau ierīču nosaukumi vēsta, tintes printeris izsmidzina tinti caur mikroskopiskām atverēm uz papīra savukārt lāzerprinteriem ir iebūvēts īpašs cilindrs, kas "piekausē" tonera daļiņas pie papīra. Viena no būtiskām šo tehnoloģiju atšķirībām ir tā, ka tintes printeros bieži sastopama problēma ir tintes izsmērēšanās.

Drukas kvalitāte
To, kādā kvalitātē printeris strādās, ietekmē uzdevums, kas ierīcei jāpilda. Piemēram, ja tev nepieciešamas izstādes līmeņa fotogrāfijas, meklē labu fotoprinteri, kas drukā augstas izšķirtspējas attēlus. 

Plaši izplatīts ir pieņēmums, ka tintes printeri labāk der krāsainu attēlu drukai, bet lāzerprinteri ir piemērotāki melnbaltai printēšanai. Tiesa, mūsdienās ražotāji šo stereotipu ir lauzuši, jo jaunākie krāsu lāzera printeri ir aprīkoti ar tehnoloģijām, kas ļauj radīt iespaidīgus attēlus.

Printēšanas ātrums
Lāzerprinteri ir radīti, lai atbilstu biroju vajadzībām, kur nereti ir svarīgi lielus dokumentus apjomus izdrukāt ātri, piemēram, 15 līdz pat 100 lapas minūtē. Savukārt tintes printeri ir krietni lēnāki, drukāt vidēji 16 lapas minūtē, atkarībā no modeļa. 

Kur pirkt kvalitatīvu printeri?
Lai atrastu labu ierīci dokumentu un attēlu drukai, tev nav tālu jāmeklē. Ienāc interneta veikalā 220.lv, jo šeit pieejami vairāk nekā 420 dažādi printeri, tajā skaitā, tintes printeri, lāzera printeri, foto printeri, kā arī etiķešu un uzlīmju printeri. Cenu diapazons ir ļoti plašs, sākot no tikai 34 eiro par krāsaino tintes printeri.