Banner 980x90

Viena no lielākajām Rīgas vidusskolām svin 45 gadu jubileju

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
9.aprīlī 64.vidusskola, viena no lielākajām Rīgas vidusskolām, atzīmē pastāvēšanas 45 gadu jubileju un aicina absolventus uz svētku koncertuzvedumu Rīgas Latviešu biedrības nama lielajā zālē no plkst.14.00 līdz 16.00.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja Rīgas 64.vidusskolas direktore Dace Lāce, savukārt pati skola jubilejas dienā būs atvērta skolotājiem un absolventiem sirsnīgām sarunām un dejām no plkst.20.00 līdz 03.00.

Rīgas 64.vidusskola vēl arvien tiek dēvēta par teātra skolu, jo savulaik tajā bija klases ar teātra novirzienu. Skolas absolventu vidū ir aktieri Dainis Porgants, Ināra Slucka, Armands Reinfelds un citi, kā arī teātra režisors Juris Rijnieks un kino režisori Ināra Kolmane, Dzintars Dreibergs un Renārs Vimba, kura režisētā filma "Es esmu šeit" šogad Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā ieguva galveno balvu – Kristāla lāci. Tāpat skola lepojas ar saviem absolventiem ārpus radošās nozares, sabiedrībā zināmiem ārstiem – infektologu Ugu Dumpi, medicīnas profesoru kardiologu Gunti Bahu, kardioloģi Ivetu Mintāli, endokrinoloģi Ivetu Dzīvīti u.c. Kopumā Rīgas 64.vidusskolu ir absolvējuši vairāk nekā 2500 absolventu.

"Mūsu skolā vienmēr ir bijušas augstas prasības, kas pēdējo 12 gadu laikā ir vainagojušās ar labiem sasniegumiem valsts pārbaudes darbos. Pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem skola stabili turas vadošajā trijniekā lielo pilsētu vidusskolu grupā, bet darbā ar talantīgākajiem audzēkņiem starp visām republikas skolām katru gadu esam pirmajā divdesmitniekā", ar audzēkņu sasniegumiem lepojas direktore Dace Lāce.

Minēto apliecina fakts, ka pēdējos gadus uz 1.klasi tiek pieteikti divas reizes vairāk bērnu nekā skolas telpas spēj uzņemt. Pašreiz 64.vidusskolā mācās 1050 skolēnu, kaut gan atbilstoši mūsdienu prasībām skolas ēkā varētu mācīties ne vairāk kā 700 skolēnu (aptuveni 200 bērnu mācās otrajā maiņā).

Skolā visus 45 gadus darbojas pieci kori (zēnu koris pagājušās vasaras Dziesmu svētku skatē ieguva Zelta diplomu), bet vidusskolas jauktais koris ieguva sesto vietu. Piecpadsmit gadus ar ļoti labiem rezultātiem darbojas tautisko deju kolektīvs "Dzērvenīte", iesaistot dejotājus no 1. līdz 12.klasei.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)