Banner 980x90

Daugavas muzejs

Daugavas muzejs izveidots 1977. gadā Doles muižas apbūves kompleksā. Muzejā savākts bagāts arheoloģiskais materiāls, kas stāsta par notikumiem Daugavas krastos, sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā. 

Muzeja krājums veidojies, pievēršot galveno uzmanību Daugavas un tās apkārtnes vēsturei. Vērtīgākās krājuma kolekcijas ir fotogrāfijas par Daugavas amatiem, pastkartes un etnogrāfiskie priekšmeti, zvejas rīki. Doma par Daugavas muzeja izveidošanu radās sakarā ar ieplānotajiem Rīgas HES celtniecības darbiem. Pirms darbu veikšanas notika izrakumi topošajā ūdenskrātuves teritorijā un rezultātā tika savākts bagāts arheoloģiskais materiāls, kas stāsta par notikumiem Daugavas krastos sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā. Daugavas muzejs atrodas Doles salas centrā, Sausās Daugavas krastā iepretim Ķekavai novietotā Doles muižas apbūves kompleksa jaunajā kungu mājā. Muižas ēka celta 1898. gadā.

Adrese: Salaspils pagasts, Salaspils novads, LV-2121
Tālrunis: +371 67216367, +371 29344480
Mājaslapa: www.daugavasmuzejs.lv
E-pasts: daugavas.muzejs@inbox.lv
GPS koordinātes: 56.8482986, 24.2257906

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)