Banner 980x90

Kalnciema kvartāls

Kalnciema kvartāls ir Rīgas pilsētas daļa Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā. Kalnciema kvartāls ir viens no Rīgas koka arhitektūras "trim vaļiem", kā arī vārti no lidostas uz Rīgu. Tas ir 19. gs. koka arhitektūras mantojums, kas veidots Rietumeiropas vēlīnā klasicisma stilā.

Kalnciema kvartāla atdzimšana sākās 2001. gadā, un šobrīd ikviens var aplūkot piecas atjaunotās koka ēkas, kas ieskauj mazo ābeļdārzu pagalmā. Ēku renovācijā izmantoti tradicionāli materiāli un tehnoloģijas, taču ēkas pielāgotas mūsdienu dzīves ritmam un komfortam. Pagalmā atrodas vīnu veikals, restorāns, dizaina salons un dabas velšu veikaliņš. Daudzos birojos saimnieko arhitekti, mediju speciālisti un citi radošo industriju pārstāvji. Kopš renovācijas Kalnciema kvartālā regulāri notiek zemnieku un amatnieku produktu tirdziņi, klasiskās un populārās mūzikas koncerti brīvā dabā un iekštelpās, izstādes, pasākumi bērniem, izglītojoši semināri, preses konferences, deju nodarbības un publiskas akcijas (par drošu braukšanu ar velosipēdu, dabas piesārņojumu, biznesa izaugsmi u.c.). Kalnciema iela ir iekļauta arī Latvijas kultūras kanonā.

Adrese: Kalnciema Iela 35, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1046
Tālrunis: +371 67614322, +371 29402027
Mājaslapa: hwww.kalnciemaiela.lv
E-pasts: kultura@kalnciemakvartals.lv
GPS koordinātes: 56.9432323, 24.0645756

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)