Banner 980x90

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Par Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālās atklāšanas dienu uzskatām 1912. gada 14. oktobri, kad lietišķā atmosfērā parakstīts tā pieņemšanas akts. Biedrība "Zooloģiskais dārzs Rīgā" par saziedotiem līdzekļiem izveidoja ārkārtīgi modernu Zooloģisko dārzu. Zoodārza straujo attīstību pārtrauca Pirmais pasaules karš, 1917. gada beigās iestādi faktiski slēdza. 

Daļu dzīvnieku aizveda uz Vāciju, pārējos nācās likvidēt. Kopš 1921. gada Rīgas Zooloģiskā dārza teritorija bija nodota Sociālās apgādības nodaļai, kas tajā rīkoja vasaras nometnes bērniem. Zooloģiskais dārzs nelielā agrākās teritorijas daļā atsāka darboties 1933. gada 24. septembrī. Atjaunojot vecās un veidojot jaunas ekspozīcijas, biedrības "Latvijas zooloģiskais dārzs" vadībā, tas atkal uzplauka, un līdz 1940. gadam atguva visu agrāko platību. Otrā pasaules kara laikā Rīgas Zooloģiskais dārzs turpināja darboties, un kara beigās darbiniekiem izdevās paglābt kolekciju no izvešanas uz Vāciju. Padomju periodā, par spīti ierobežotajiem apstākļiem, dzīvnieku kolekcija bija daudzveidīga, un Zooloģiskais dārzs bija viens no labākajiem Padomju Savienībā. Latvijas neatkarību Rīgas Zooloģiskais dārzs sagaidīja ar laika zoba skartām ēkām un komunikācijām. Pateicoties valsts, pilsētas un sponsoru atbalstam, radošiem un ideju bagātiem darbiniekiem izdevās dārzu mainīt un pilnveidot. 1992. gada novembrī Rīgas Zooloģisko dārzu uzņēma Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā (EAZA), bet decembrī ar Latvijas Republikas Augstākās Padomes lēmumu tas kļuva par Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aizņem aptuveni 20 ha platību, un tā kolekcijā ir 405 sugu 3 000 dzīvnieki (neskaitot kukaiņus u.c. bezmugurkaulniekus). Zoodārzam ir arī brīvdabas filiāle "Cīruļi", kas dibināta 1993. gada jūlijā - tajā savu mājvietu raduši dažādi savvaļas dzīvnieki un daudzas putnu sugas. Rīgas Zooloģiskais dārzs apmeklētājiem ir atvērts visu gadu, izņemot 1. janvāri un 24. jūniju.

Adrese: Meža prospekts 1, Ziemeļu rajons, Rīga, LV-1014
Tālrunis: +371 67518409
Mājaslapa: www.rigazoo.lv
E-pasts: info@rigazoo.lv
GPS koordinātes: 57.0062017, 24.1553471

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)