6 padomi, kā iegūt paaugstinājumu amatā

Kad runa ir par paaugstinājumu amatā, jums jāspēj pārliecināt savu darba devēju, ka esat to pelnījis. Lai gan iegūt paaugstinājumu amatā galvenokārt iespējams panākt pārrunu ceļā, jums jāpierāda, ka esat aktīvs un pienesat ieguldījumu. Šajā rakstā esam apkopojuši 6 padomus, kā iegūt paaugstinājumu amatā!

Uzņemieties iniciatīvu
Centieties paredzēt gan priekšnieka, gan kolēģu vajadzības, tādējādi pierādot, ka domājat ne tikai par sevi, bet arī par citiem. Uzņemieties iniciatīvu – ja esat kompetents, palīdziet priekšniekam un kolēģiem, lai atvieglotu darbu un sasniegtu mērķus. Ticiet, viņi pavisam noteikti to novērtēs!

Esiet pozitīvs, draudzīgs un atsaucīgs
Ir svarīgi attīstīt draudzīgas attiecības ar cilvēkiem, ar kuriem kopā strādājat, lai radītu patīkamu darba atmosfēru. Priekšnieki visbiežāk ievēro un novērtē tieši tos darbiniekus, kas ir pozitīvi, jo ar savu dzīvesprieku viņi motivē pārējos. Esot jauks pret kolēģiem, jūs būtībā iegūstat sabiedrotos – gadījumā, ja priekšnieks apsvērs jūsu paaugstinājumu, kolēģi to noteikti atbalstīs. 

Turpiniet iegūt jaunas zināšanas
Izmantojiet visas iespējas attīstīt savas prasmes un paplašināt zināšanas. Jaunu zināšanu apgūšana vienmēr ir lieliska ideja – tas pierādīs jūsu vērtību un apliecinās jūsu apņemšanos kļūt arvien profesionālākam. Daudzos gadījumos darba vieta var pat piedāvāt apmaksāt ar jaunām zināšanām saistītos izdevumus.

Nosakiet karjeras mērķus
Jebkuram darba devējam ir svarīgi redzēt, ka darbinieks strādā ar degsmi un plāno strādāt ilgtermiņā. Nosakiet savu karjeras ceļu un konkrētus mērķus, ko vēlaties sasniegt savā darba vietā – tas palīdzēs priekšniekam izvērtēt jūsu ieguldījumu uzņēmuma attīstībā. 

Runājiet, runājiet un vēlreiz runājiet
Domām par paaugstinājumu amatā nevajadzētu būt vien jūsu galvā – arī priekšniekam būtu jāzina, ka jūs uz to tiecaties. Priekšnieks bieži vien ir atbildīgs par vairāku uzdevumu izpildi un lielu darbinieku grupu, tādēļ viņam var būt grūti uzraudzīt katru darbinieku. Daudzos gadījumos priekšnieks var arī nesaprast, ka jūs esat neapmierināts ar pašreizējo situāciju, ja vien jūs to nepasakāt skaidri un atklāti. Nebaidieties runāt par savām vēlmēm – dariet priekšniekam zināmu, ko jūs darāt, kā jūtaties un ko sagaidāt! 

Tomēr respektējiet arī priekšnieku – ļaujiet viņam pienācīgi sagatavoties sarunai, ieplānojot oficiālu laiku, lai apspriestu jūsu izaugsmes iespējas. Vienojieties par abpusēji ērtu laiku un pārliecinieties, ka priekšnieks jau iepriekš zina vai vismaz nojauš jūsu nodomus. 

Esiet pacietīgs
Esiet pacietīgs – viss labais nāk ar laiku! Galu galā, arī priekšniekam būs nepieciešams laiks, lai izvērtētu jūs un jūsu pienesumu. Jārēķinās, ka ceļš uz amata paaugstinājumu var būt grūts, nogurdinošs un laikietilpīgs, taču tas pavisam noteikti atmaksāsies. 

Tomēr visu ar mēru! Vienmēr atcerieties savu vērtību – sevis pierādīšana nenozīmē neskaitāmas darba virsstundas un kaitēšanu veselībai. Lai izdodas!

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu