Banner 980x90

Auto apdrošināšanas iegāde internetā – kādas ir priekšrocības?

Pastāv divu veidu transportlīdzekļu apdrošināšanas polises – KASKO un OCTA. Abas polises ir iespējams iegādāties internetā, kas var sniegt dažādas priekšrocības. Šajā rakstā apskatīsim, kādas auto apdrošināšanas iespējas pastāv un kāpēc ir izdevīgi apdrošināšanu iegādāties internetā.

OCTA un KASKO apdrošināšana

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Tās iegāde Latvijā ir obligāta ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam. OCTA sedz zaudējumus, kas ceļu satiksmes negadījumā var tikt nodarīti trešajai personai vai tās mantai. Kompensāciju var saņemt cietušā transportlīdzekļa vadītājs/īpašnieks, pasažieris vai gājējs. OCTA polisi var iegādāties uz dažādiem termiņiem – 1, 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem. Bez derīgas OCTA polises piedalīties ceļu satiksmē ir aizliegts. Sods par braukšanu bez derīgas OCTA polises vieglā auto vadītājam ir 17–24 naudas soda vienības jeb no 85 līdz 120 EUR. Savukārt, ja pārkāpums tiek fiksēts ar stacionārajiem fotoradariem, transportlīdzekļa īpašniekam piemērojamais soda apmērs visos gadījumos ir 350 EUR. Tieši tāpēc ir būtiska OCTA derīguma termiņa pārbaude, ko iespējams veikt LTAB mājaslapā.

Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu civiltiesiskās atbildības likuma 15. pantu, apdrošinātājam ir jāsedz šādi zaudējumi:

 • personai nodarīto zaudējumu atlīdzināšana – līdz 5 210 000 EUR neatkarīgi no cietušo personu skaita;
 • mantai nodarīto zaudējumu atlīdzināšana – līdz 1 050 000 EUR neatkarīgi no trešo personu skaita.

Zaudējumus, kuri netiek atlīdzināti saskaņā ar šo likumu vai kuri pārsniedz noteikto apdrošinātāja atbildības limitu, trešā persona ir tiesīga pieprasīt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Savukārt iepriekš minētā likuma 19. pants paredz kādi zaudējumi ir jāatlīdzina, proti:

 • personai nodarītie materiālie zaudējumi, kas saistīti ar ārstēšanu, pārejošu darbnespēju, darbspēju zudumu vai nāvi;
 • nemateriālie zaudējumi (morālais kaitējums), kas saistīti ar cietušās personas fizisku traumu, apgādnieka, apgādājamā vai laulātā nāvi, apgādnieka, apgādājamā vai laulātā 1. grupas invaliditāti.

KASKO polise ir brīvprātīga sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana, ko transportlīdzekļa īpašnieks var iegādāties pēc savas izvēles. KASKO apdrošināšana var segt visus riskus vai līgumā atrunātos riskus. Atšķirībā no OCTA, šī polise sniedz ieguvumu apdrošinātajam (polises īpašniekam). KASKO apdrošina ne tikai zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma laikā, bet arī riskus, kas saistīti ar zādzību, laupīšanu, vandalismu un citiem riska faktoriem. 

Abas iepriekš minētās polises var iegādāties gan klātienē (apdrošinātāju birojā), gan internetā. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kādas priekšrocības sniedz apdrošināšanas polises iegāde internetā.

Kāpēc iegādāties auto apdrošināšanu internetā?

Gan OCTA, gan KASKO polisi var iegādāties internetā, kas sniedz dažādas priekšrocības. Galvenās no tām ir iespēja iegādāties apdrošināšanu ātri un ērti, kā arī iespēja atrast izdevīgāko piedāvājumu. 

Piedāvājumu salīdzināšana

Iegādājoties auto apdrošināšanu internetā, auto īpašniekam ir iespēja salīdzināt dažādu apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus, lai atrastu izdevīgāko. To var izdarīt ar apdrošināšanas kalkulatoru palīdzību, kurā būs jāievada auto reģistrācijas numurs. Tāpat internetā ir ērti salīdzināt pašriska summu KASKO polisēm. Tas ļauj savlaicīgi plānot finanses. 

Apdrošināšanas iegāde jebkurā laikā

Ikvienam var gadīties nepamanīt, ka apdrošināšanas polises derīguma termiņš ir beidzies. Lai nesagādātu sev liekas problēmas, apdrošināšanas iegāde internetā ļauj iegādāties apdrošināšanu jebkurā laikā. Turklāt apdrošināšanas iegāde ir ļoti ātra. Īpaši aktuāli tas ir OCTA polises kontekstā, jo bez derīgas OCTA polises piedalīties ceļu satiksmē ir aizliegts.

Dalīti maksājumi

Pērkot auto apdrošināšanu internetā, iespējams sadalīt maksājumus. Daži apdrošinātāji piedāvā sadalīt KASKO polises maksājumu 2, 3, 4, 6 vai 12 daļās bez sadārdzinājuma. Par apdrošināšanas maksājumu grafiku iespējams vienoties ar polises pārdevēju līguma slēgšanas gaitā.

Ērti pārbaudīt savu Bonus Malus klasi

Bonus Malus ir sistēma, kas tiek izmantota apdrošināšanā, lai klasificētu dažāda riska pakāpju autovadītājus. No Bonus Malus klases ir atkarīga apdrošināšanas polises cena. Ja pērkat apdrošināšanu internetā, vispirms varat ērti pārbaudīt savu Bonus Malus klasi LTAB mājaslapā. Tas ir būtiski, jo Bonus Malus klase var ietekmēt gan OCTA, gan KASKO polises cenu. Proti, autovadītājiem, kas atrodas 1. līdz 5. klasē par apdrošināšanas polisi būs jāmaksā vairāk, jo šie autovadītāji tiek kvalificēti kā paaugstināta riska klases autovadītāji. Savukārt tiem, kas ir 7. līdz 17. klasē, par apdrošināšanu būs jāmaksā mazāk.

Kā iegādāties OCTA apdrošināšanu internetā?

 1. Veiciet cenas aprēķinu. Visērtāk veikt OCTA polises cenas aprēķinu būs, izmantojot apdrošināšanas kalkulatorus. Ievadot transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un tehniskās pases numuru, uzreiz saņemsiet OCTA pievādājumus no dažādiem apdrošinātājiem.
 2. Izvēlieties labāko piedāvājumu. Izvēlieties jums visizdevīgāko apdrošināšanas piedāvājumu un termiņu, uz kādu vēlaties polisi noformēt. Iegādājoties OCTA polisi, ir iespēja papildus apdrošināt arī šādus riskus: palīdzību uz ceļa, sadursmi ar dzīvnieku, nelaimes gadījumus.
 3. Saņemiet polisi. Pēc polises noformēšanas un apmaksas jūs saņemsiet polisi digitālā formātā uz jūsu norādīto e-pasta adresi. 

Kā iegādāties KASKO apdrošināšanu internetā?

 1. Izprotiet savas vajadzības. Pirms iegādājieties KASKO apdrošināšanu, nosakiet, kāda veida segums jums ir nepieciešams un cik liels ir jūsu budžets polises iegādei.
 2. Apkopojiet nepieciešamo informāciju par savu auto. Iegādājoties apdrošināšanas polisi, būs nepieciešams norādīt dažādu informāciju par sevi un savu auto. Papildus auto reģistrācijas numuram un tehniskās pases datiem būs jāsniedz arī tehniska informācija par transportlīdzekli, kā arī jānorāda vecums un stāžs jaunākajam šī transportlīdzekļa vadītājam.
 3. Noformējiet pieteikumu un saņemiet polises piedāvājumu. Aizpildiet polises pieteikumu, norādot visu nepieciešamo informāciju. Ņemiet vērā, ka informatīvie materiāli sniedz tikai aptuvenu KASKO polises iegādes cenu, tā var nedaudz atšķirties, kad tiek ievadīti visi dati par auto. Pēc pieteikuma nosūtīšanas ar jums sazināsies apdrošināšanas speciālists, kurš nosūtīs jums izdevīgākos piedāvājumus ar gala cenu.
 4. Izvēlieties izdevīgāko piedāvājumu un iegādājieties polisi. Izskatiet saņemtos piedāvājumus un izvēlieties piemērotāko polisi. Meklējiet labāko seguma un cenas kombināciju. Salīdziniet šādus faktorus: apdrošināšanas polises izmaksas, pašrisku, segumu un tā ierobežojumus. Rūpīgi iepazīstieties arī ar polises noteikumiem. Kad esat izvēlējies, iegādājieties polisi.
 5. Saņemiet apdrošināšanas polisi. Pēc polises iegādes jūs savā e-pastā saņemsiet apdrošināšanas polisi digitālā formātā.

Šo darbību veikšana palīdzēs jums droši iegādāties automašīnas apdrošināšanu tiešsaistē. Ja kādā no posmiem jums rodas kādi jautājumi, sazinieties ar apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēja klientu apkalpošanas dienestu, lai saņemtu norādījumus.

Kopumā auto apdrošināšanas iegādei internetā ir vairākas priekšrocības, tostarp iespēja iegādāties polisi ļoti ātri un ērti. Tāpat internetā ir iespējams ērti salīdzināt dažādu apdrošinātāju piedāvājumus – pašriskus, apdrošinātos riskus un cenu. Visbeidzot, daži apdrošinātāji piedāvā sadalīt maksājumu par apdrošināšanu vairākos maksājumos. Aicinām ikvienu autovadītāju parūpēties par sevi un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, iegādājoties auto apdrošināšanu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)