Banner 980x90

Galvaspilsētā notiks Miķeļdienai veltīti tirdziņi un radošās darbnīcas

Šīs nedēļas izskaņā par godu skaistajai un latviskajai ieražai – Miķeļdienas ražas svētkiem, rīdzinieki un pilsētas viesi 24. septembrī Doma laukumā tiek aicināti apmeklēt tradicionālo Miķeļdienas gadatirgu, 25. septembrī svinēt Miķeļdienas ābolu svētkus Ziemeļblāzmas pils parkā, bet 29. septembrī Kultūras un atpūtas centrā "Imanta" piedalīties radošajā darbnīcā.

Miķeļdienas gadatirgus laikā Doma laukumā no pulksten 9.00 līdz pulksten 17.00 ikviens  varēs iegādāties rudens ražas veltes un lietišķās mākslas meistaru darinājumus: Latvijas laukos augušos ķirbjus un dārzeņus, grozus ar āboliem un bumbieriem. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus ievārījumus, sierus, pašceptu maizi un piparkūkas. Būs iespēja baudīt un nopirkt medu, gaļas kūpinājumus un gardas zivis, jo Miķeļi iekrīt visbagātākajā ražas laikā, tādēļ mielasta galds šai dienā vienmēr bijis ēdienu pārpilns. Amatnieki būs sagādājuši adījumus, etnogrāfiskus un mūsdienīgus lina izstrādājumus, keramiku, rotas, koka darinājumus un daudz ko citu.

No pulksten 10.00 līdz pulksten 16.00 apmeklētājiem sarūpēta plaša kultūras programma, ko vadīs “Miķeļdienas gadatirgus” saimnieki – Zane Vaļicka un Arturs Dīcis. Muzicēs folkloras kopa “Laiksne”, pūtēju orķestris “Fanfara”, orķestris “Rīga”, pūtēju kvintets “Acumirklis”, dziedās Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis “Līvlist”, bet ar deju priekšnesumiem uzstāsies un skatītājus priecēs bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, bērnu un jauniešu deju ansamblis “Dancītis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi”, deju kopa “Marmale” un tautas deju ansamblis “Liesma”. Programmu noslēgs muzikālā apvienība “Ballīšu kvartāls”.

Svētdien, 25. septembrī, no pulksten 12.00 līdz 18.00 ikviens mīļi aicināts svinēt Miķeļdienas ābolu svētkus Ziemeļblāzmas pils parkā. Svinētājus priecēs amatierkolektīvu uzstāšanās, profesionālu mūziķu koncerti, radošās darbnīcas, ābolu degustācijas, dažādas atrakcijas un jautras izklaides par un ap āboliem. Pasākumā piedalīsies deju kolektīvi “Bitīte”, “Ziemeļblāzma” un “Auda”; bērnu vokālie ansambļi “Momo” un “Poppy”; grupa “Santehniķi”;Juris Kaukulis; Džonijs Salamanders un postfolkloras grupa “Rikši”. Par lielisku noskaņu visas dienas garumā rūpēsies Dailes teātra aktieris Imants Strads.

Savukārt 29. septembrī no pulksten 17.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā "Imanta" varēs Miķeļdienu svinēt radoši. Kopā ar mākslinieci Ināru Gauju gan lieli, gan mazi aicināti radošā darbnīcā veidot savu rudens prieka grozu. Tā būs telpiska kolāža, kurā apvienotas seno amatnieku prasmes, materiālu otrreizēja izmantošana un katra dalībnieka radošā doma. Dalība darbnīcā ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz epastu imanta@riga.lv vai zvanot  uz tālruni 67181937.

Pasākumi notiek ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu