Kā darbojas putekļu sūcēji-roboti?

Pirms kāda laika veikalos parādījās putekļu sūcēji-roboti. Jāsaka, ka šādas ierīces parādīšanās tirgū atviegloja daudzu mājsaimniecību tīrīšanas darbus. Vairs nebija paša spēkiem jātīra mājoklis ar parasto putekļu sūcēju. Atlika vien ieslēgt bezvadu putekļu sūcēju, un tas iztīrīja māju pats. Ja arī tu apsver iespēju iegādāties šādu putekļu sūcēju, tad ir vērts uzzināt nedaudz vairāk par šo ierīci. Raksta turpinājumā uzzināsi, kā darbojas putekļu sūcēji-roboti, kādas ir to priekšrocības un trūkumi.

Kas ir putekļu sūcējs-robots?
Iespējams, ka ir cilvēki, kuri nemaz nezina, kas ir putekļu sūcējs-robots. Bezvadu putekļu sūcējs ir ierīce, kas sūc putekļus gan no cietām grīdas virsmām, gan paklājiem. Šie putekļu sūcēji atšķiras no parastajiem putekļu sūcējiem, jo tie ir daudz gudrāki, tie paši spēj savākt putekļus speciālā tvertnē, kā arī darba beigšanas gadījumā doties uz iepriekš uzstādītu akumulatora uzlādēšanas vietu. 

Bieži vien šādām ierīcēm var uzstādīt speciālu funkciju, ar kuras palīdzību robots signalizē, ka ir pabeigti uzkopšanas darbi. Mūsdienās veikalos ir pieejami daudz un dažādi putekļu sūcēji-roboti, piemēram, Xiaomi putekļu sūcējs, Ecovacs putekļu sūcējs vai Mamibot putekļu sūcējs. Plašajā izvēlē atliek vien izvēlēties sev tīkamāko un piemērotāko ierīci.

Kā darbojas putekļu sūcēji-roboti?
Lielākoties visiem putekļu sūcējiem robotiem ir vienāda uzbūve. Tie pārvietojas pa riņķi, izmantojot vairākus braucamos ritenīšus. Šādiem putekļu sūcējiem, līdzīgi kā parastajiem putekļu sūcējiem, ir vairāki motori, kas nodrošina labāku tīrīšanu, kā arī palīdz darboties riteņiem un tīrīšanas birstēm. Šādiem putekļu sūcējiem sānos ir birstītes, kas putekļus spēj savākt no vertikālajām virsmām un novirzīt tos uz galveno birstīti, kas putekļus savāc kopējā putekļu tvertnē. 

Gadījumos, kad ierīce netiek izmantota, tā atrodas uzlādēšanas bāzē un gaida, kad tiks dota komanda tīrīt mājokli. Jāņem vērā, ka uzlādes vieta ir jāuzstāda vietā, kur robotam būs viegli piekļūt. Šo vietu noteikti nevajag uzstādīt tur, kur apkārt ir daudz šķēršļu. 

Putekļu sūcēju robotu priekšrocības
• Efektivitāte – jāsaka godīgi, ka mājas uzkopšanas darbi lielākajai daļai cilvēku nepatīk. Tas aizņem zināmu laiku, ko varētu veltīt citām nodarbēm. Putekļu sūcējs-robots ir lielisks variants, lai ietaupītu savu laiku. 
• Viegla izmantošana – tā kā putekļu sūcējs robots darbojas patstāvīgi, nav nepieciešams visu laiku būt tam klāt un uzraudzīt. Tāpat šīs ierīces ieslēgšana ir ļoti vienkārša, nav vajadzīgas nekādas sarežģītas funkcijas vai darbības. 
• Kompaktums – šīs ierīces izskatās kā plakani diski, līdz ar to tie vienkārši var pakļūt arī zem mēbelēm un savākt visus putekļus. Šis dizains ļauj piekļūt daudzām vietām, kurām parastais putekļu sūcējs nevarētu piekļūt. 
• Intelekts – putekļu sūcēji-roboti ir gudras ierīces, tiem ir vairāki sensori, kas palīdz ieraudzīt netīrumus. Tie pamanīs, ja priekšā būs kāpnes vai kāds paaugstinājums, līdz ar to netuvosies šiem šķēršļiem. Tāpat ar sensoru palīdzību putekļu sūcējs-robots atceras ceļu, kur jau ir tīrījis, tāpēc, ja nav nepieciešamības, otrreiz tur nedosies. Ar sensoru palīdzību putekļu sūcējs spēj atrast uzlādes vietu.  

Putekļu sūcēju-robotu trūkumi
Šīm ierīcēm ir arī pāris trūkumu, piemēram, tie nespēs iztīrīt lipīgu dzērienu vai ēdienu traipus, tie nespēs pārvietoties pa kāpnēm, putekļu sūcēja gaismas sensori nedarbosies uz melnām virsmām, kā arī, ņemot vērā ierīces formu, nebūs iespējams ļoti rūpīgi iztīrīt telpas stūrus. 

Putekļu sūcējs robots var kļūt par labu palīgu ikdienas uzkopšanas darbos. Ieskaties interneta veikala Xnet.lv piedāvājumā, lai atrastu sev piemērotāko putekļu sūcēja modeli! 
  

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu