Kā gatavot maltītes ātrāk un lētāk?

Pārtika ir tā lieta, bez kuras nevar iztikt neviens cilvēks. Tā ir pieskaitāma pie obligātajiem ikdienas tēriņiem. Iespējams, ka tieši pārtikas iegāde veido vislielāko daļu no visiem ikmēneša tēriņiem, tāpēc, ja nepieciešams ietaupīt, šī ir tā joma, ar kuru būtu vēlams sākt. Jāsaka, ka tas ir izdarāms, un var ietaupīt pat diezgan lielu naudas summu. Protams, tas iespējams, ja samazināsi ārpus mājas ēšanas skaitu, kā arī sāksi biežāk gatavot mājās. Raksta turpinājumā atradīsi vairākus padomus, kā pagatavot maltītes lētāk un nepavadot pārāk ilgu laiku virtuvē.

Gatavo tik daudz, cik nepieciešams
Iespējams, ka diezgan liela daļa cilvēku ir saskārušies ar situāciju, ka tiek pagatavots liels daudzums ēdiena, ko nevar apēst, līdz ar to tas nonāk miskastē. Šādā veidā tiek lieki iztērēti gan līdzekļi, gan laiks, kas tika pavadīts pie plīts. Lai šādā veidā izvairītos no neapdomīgi iztērētas naudas, nepieciešams plānot savas maltītes un to daudzumu. Piemēram, ja šobrīd dzīvo viens, tad gatavo ēdienu tik daudz, lai tas pietiktu vienai vai divām reizēm. Šādā veidā būsi pārliecināts, ka viss sagatavotais ēdiens tiks izlietots. Ja vēlies ņemt pusdienas līdzi uz darbu, tad arī vari pagatavot nedaudz vairāk. 

Izvēlies akcijas preces
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu, ir iegādāties akcijas preces. Pārtikas veikalos katru dienu ir pieejamas preces par zemāku cenu, tāpēc izvēlies tās. Akcijas preces nav sliktākas par pilnas cenas precēm. Protams, jāseko līdzi derīguma termiņam, jo bieži vien šīs akcijas preces ir ar mazu derīguma termiņu, kā arī jāsaprot, vai paspēsi izlietot šo preci, pirms tā būs sabojājusies.  

Iepērcies tirgū
Arī iepērkoties tirgū, ir iespējams ietaupīt, jo tur daudzas preces ir pieejamas par zemākām cenām nekā lielveikalos. Turklāt, ja pastāvīgi apmeklēsi tirgu un iepirksies pie vieniem un tiem pašiem pārdevējiem, iespējams, iegūsi vēl papildus atlaides un kādus īpašus piedāvājumus. 

Gatavo sautējumu
Viens no vieglāk pagatavojamiem un lētākajiem ēdieniem ir sautējums. Lai pagatavotu sautējumu, tev nepieciešami tikai pāris dārzeņu un gaļa. Turklāt sautējumu var pagatavot lielākā katlā, lai tas pietiktu vēl kādai ēdienreizei, un neuztraukties, ka tas varētu ātri sabojāties.

Atceries par graudaugiem
Iespējams, ka esi jau informēts par to, ka tieši graudaugi ir vieni no lētākajiem pārtikas produktiem. Turklāt tie ir ļoti daudzveidīgi un veselīgi. Vēl viena laba īpašība – tiem ir ilgs derīguma termiņš, tāpēc tos droši var iegādāties vairumā. Svarīgi ir tas, ka graudaugu pagatavošana tev neaizņems ilgu laiku. Tāpēc, ja kādu dienu vēlies pagatavot kādu maltīti pēc iespējas ātrāk, izvēlies graudaugus.

Izmanto ēdiena pārpalikumus
Bieži vien ir tā, ka no iepriekšējās maltītes paliek kaut kas pāri. Noteikti nemet laukā šos pārpalikumus. Tos var izmantot kāda cita ēdiena pagatavošanai. Ja tev pašam trūkst ideju, kā izlietot ēdiena pārpalikumus, tad ieskaties internetā. Tur noteikti atradīsi kādu interesantu recepti, ko vērts izmēģināt.

Izmanto maizi pilnībā
Maize ir tas produkts, kas bieži vien sabojājas, pirms cilvēki to apēd. Tomēr pastāv vairāki varianti, kā maizi izmantot pilnībā. Tu vari pagatavot maizes zupu vai ķiploku grauzdiņus. Vēl tu maizi vari samalt rīvmaizē, ko pēc tam izmantot citu ēdienu pagatavošanai. Šādā veidā tu ietaupīsi, kā arī dažādosi savu ēdienkarti.