Banner 980x90

Kā izvēlēties mēbeles virtuvei un viesistabai?

Izvēloties mēbeles, ir jāņem vērā savas individuālās prasības, kā arī telpas platība. Vislabāk, ja pirms došanās uz mēbeļu veikaliem tiek izveidots plāns, kas atspoguļo, kādas mēbeles vajadzīgas un kā tās tiks izvietotas. Tas ļaus arī veikt precīzus mērījumus, lai zinātu, kādi ir vēlamie mēbeļu parametri.

Kas kopīgs virtuvei ar viesistabu? Abās šajās telpās pulcējas mājinieki, norit ģimeniskas sarunas un tiek uzņemti viesi. Tomēr pamatā šo telpu lietojums un arī iekārtojums ir atšķirīgs. Viesistabai raksturīgas mīkstās mēbeles, skapis un žurnālgaldiņš, savukārt virtuves dizains un funkcijas prasa pārdomāti izvēlētas virtuves mēbeles, lai uzturēšanās šajā telpā būtu ērta un patīkama. 

Viesistaba 

Lai saprastu, kādām mēbelēm jāatrod vieta šajā telpā, jāsāk ar to, kādam mērķim šī telpa galvenokārt kalpos. Iespējams, tajā jāietver ne tikai atpūtas, bet arī darba zona. Bet varbūt šajā telpā tiks izvietots drēbju skapis?! 

Dažāda veida skapji šobrīd pieejami plašā izvēlē. Piemēram, nelielā telpā labi iederas stūra skapis, kas neaizņem daudz vietas, tomēr ir salīdzinoši ietilpīgs. Mūsdienīgā interjerā iederas arī iebūvējamais skapis, kur pārskatāmi izvietot gan drēbes, gan citas lietas. 

Virtuve 

Virtuves iekārtas izvēle lielā mērā atkarīga no telpas platības. Tomēr, lai darbošanās būtu ērtāka, ieteicams ņemt vērā tā saucamo trīsstūra principu. Tas nozīmē, ka trīs svarīgākie elementi – ledusskapis, izlietne un plīts, ir izvietoti nelielā attālumā viens no otra. 

Virtuvē ir jāuzglabā diezgan daudz dažādu lietu, tādēļ noderēs pietiekami ietilpīgi virtuves skapīši. Ja virtuve ir neliela, skapīšus var izvietot pie sienām, tādā veidā ietaupot grīdas platību. Ņemiet vērā arī to, ka laika gaitā ierīču un citu virtuves piederumu skaits, visticamāk, palielināsies, tādēļ ieteicams jau sākotnēji izvēlēties mazliet lielākus plauktus un skapīšus.

Ja vajadzīgs jauns skapis vai iebūvējamie skapji, virtuves galds vai viesistabas dīvāns, ieskatieties mēbeļu salona "4 istabas" piedāvājumā, kur atradīsiet plašu mēbeļu klāstu dažādām gaumēm un vajadzībām. Pircēju ērtībām tiek nodrošināta mēbeļu piegāde visā Latvijā. Ieskatieties un izvēlieties labākās mēbeles savam mājoklim – www.4istabas.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu