Kā izvēlēties piemērotākās skrituļslidas bērniem?

Vasara ir laiks, kad var nodarboties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm ārā. Viena no aizraujošākajām aktivitātēm, kas būs interesanta visai ģimenei, ir skrituļošana. Skrituļslidošana ir ne tikai lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī sports, kas uzlabo veselību un fizisko sagatavotību. 

Skolēnu vasaras brīvlaiks ir piemērotākais laiks, kad aicināt bērnus skrituļot vai iepazīstināt ar šo nodarbi. Lai jaunākie skrituļslidotāji spētu kopā ar pārējiem izbaudīt šo aktivitāti, ir svarīgi izvēlēties bērniem piemērotas skrituļslidas. 

Ir daudz dažādu aspektu, kas jāņem vērā, tāpēc turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākās skrituļslidas.

Kāda veida skrituļslidas izvēlēties?
Pamatā, izvēloties skrituļslidas bērniem, pastāv divi varianti – rolleru un inline tipa skrituļslidas. Rolleru tipa skrituļslidām ir lielāki un platāki četri ritentiņi, kas izvietoti divās rindās, bet inline skrituļslidām parasti ir vienā rindā izvietoti trīs, četri vai pieci riteņi. 

Izmantojot Inline skrituļslidas, nepieciešama labāka līdzsvara izjūta un labāk attīstīta kāju muskulatūra, taču tās ļauj skrituļot ātrāk un uzturēt vienmērīgāku ātrumu. Šī tipa skrituļslidas savā ziņā ir slidu vasaras alternatīva, līdz ar to būs piemērotas bērniem, kas ziemā slido. Piemēram, skrituļslidas ar īpaši lieliem ritentiņiem ļauj traukties ļoti lielā ātrumā, tāpēc tās piemērotas tikai pieredzējušiem skrituļotājiem. 

Rolleru tipa skrituļslidas ļauj  vieglāk noturēt līdzsvaru, kas padara tās piemērotākas jaunākiem skrituļotājiem, jo uz tām nekustoties nav nepieciešams piepūlēties. Rolleru tipa skrituļslidas ir platākas, līdz ar to ar tām nav iespējams skrituļot ātri un vienmērīgi, tomēr, ja nolemts iegādāties pirmās skrituļslidas, ieteicams izvēlēties tieši rolleru tipa skrituļslidas, jo to izmantošana prasa mazāku piepūli. Tomēr izvēle lielā mērā atkarīga no bērna vecuma, fiziskās sagatavotības līmeņa un iepriekšējās pieredzes.

Kā izvēlēties pareizo izmēru?
Ņemot vērā to, ka bērnu kājas un pēdas turpina augt, ļoti bieži ar mērķi ieekonomēt līdzekļus, vecāki izvēlas iegādāties bērnu skrituļslidas, kas ir vairākus izmērus par lielu, tomēr tas nav ieteicams. Ja vēlaties ļaut bērnam skrituļot kopā ar pārējiem ģimenes locekļiem, ieteicams skrituļslidas iegādāties ne vairāk kā vienu izmēru lielākas. 

Izvēloties pārāk lielas skrituļslidas, palielinās traumu risks. Pastāv iespēja ne tikai traumēt potītes un pēdas, bet pārāk lielās skrituļslidās pēda cilāsies un slīdēs, veidojot tulznas. Ņemot vērā to, ka bērnu potītes un kāju muskulatūra ir mazāk stabilas, bērnu skrituļslidas parasti ir aprīkotas ar īpašiem zābakiem, kas cieši piekļaujas potītēm un pēdām. 

Ir pieejamas arī bērnu skrituļslidas ar pielāgojamiem izmēriem, kas ar īpašiem mehānismiem ļauj vienām skrituļslidām mainīt pat 3 līdz 4 izmērus.

Drošība un aizsardzība
Lai izvairītos no traumām, jo, mācoties skrituļslidot, tāpat kā slidojot, kritieni ir neizbēgami, kopā ar skrituļslidām ieteicams iegādāties arī drošības ekipējumu. Vienmēr pievērsiet uzmanību tam, ka drošības aprīkojums ir labas kvalitātes, nav nolietojies. 

Bērniem ieteicams izmantot ne tikai ķiveres, bet arī elkoņu, delnu un ceļu sargus. Vēlams iegādāties speciālas skrituļslidošanai paredzētas ķiveres, jo, piemēram, velo ķiverēm nav zoda aizsarga. Tāpat kā skrituļslidām, arī drošības aprīkojumam jābūt atbilstoša izmēra, jo vaļīgi ceļu sargi vai ķivere nepildīs savu funkciju un nepasargās no traumām. 

Aktīva atpūta ir labas dzīves kvalitātes pamatā, un veselīgu dzīvesveidu ieteicams piekopt jau kopš mazotnes. Aprīkojumu dažādām aktivitātēm  gan skrituļslidas, gan citas preces sportam un atpūtai  atradīsiet interneta veikalā Elkor.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu