Kā rūpēties par sudraba rotaslietām?
Vizuāla apskate
Panākumu atslēga – rūpīga vizuālā apskate! Lai radušos problēmu varētu novērst laikus, sudrabs ik pa laikam rūpīgi jāapskata: vai tas nav kļuvis melns; vai uz virsmas nav skrāpējumi vai kādi citi bojājumi; vai nav mainījusies forma; vai visi dekoratīvie elementi ir stingri. Ja tiek pamanīts kāds no iepriekš minētajiem bojājumiem, to vajadzētu pēc iespējas ātrāk novērst, vēršoties pie juveliera vai notīrot sudrabu paša spēkiem.
Tīrīšana
Sudraba tīrīšana atkarīga no tā proves: ja sudraba rotaslietai ir 950 prove, tā jātīra un jāpulē regulāri, savukārt 925 prove ir mazāk prasīga, līdz ar to tai nepieciešama mazāka uzmanība un tīrīšana. Ja neesat pilnīgi drošs par savas sudraba rotaslietas provi, dodieties pie juveliera, kas palīdzēs to noteikt. Atcerieties – arī pārlieku bieža tīrīšana var būt kaitīga sudrabam! Vēl pāris noderīgu padomu, kas attiecas uz sudraba tīrīšanu:
• sudrabs nav īpaši jutīgs metāls, tādēļ tā tīrīšanai var izmantot dažādas metodes: ūdeni ar sodu; ūdeni ar trauku mazgāšanas līdzekli; ūdeni ar sāli; ūdeni ar etiķi;
• lai atbrīvotos no netīrumiem, sudraba rotaslietas nav ilgstoši jāmērcē. Tā vietā izmantojiet zobu birsti un sodu – iemērciet zobu birsti sodā, tad nedaudz parīvējiet to gar sudraba rotaslietu. Pēc tam rotaslietu noskalojiet, un tai vajadzētu spīdēt kā jaunai!
• lai padarītu sudrabu spīdīgāku, izmantojiet pulēšanas drānu. Ja paša spēkiem nespējat atgūt spīdumu, aptuveni reizi gadā nesiet to pie juveliera, kas veiks profesionālu pulēšanu;
• dekoratīvu elementu tīrīšanai visefektīvākais līdzeklis ir spirts. Tomēr, tīrot akmentiņus un citus dekorus, esiet uzmanīgs – vaļīgus dekoratīvos elementus nevajadzētu tīrīt, pirms tie nav kārtīgi nostiprināti;
• pēc tīrīšanas sudrabs vienmēr jānosusina ar mīkstu drāniņu, pretējā gadījumā ar laiku tas paliks melns.
Nēsāšana un noņemšana
Ņemiet vērā – sauss sudrabs ir laimīgs sudrabs! Sudrabs nav tik mīksts kā zelts, tomēr tas ir ārkārtīgi padevīgs metāls. Vieglāk ir veikt profilaktisku aprūpi un tīrīšanu, nekā atjaunot sudrabu pēc tam, kad tas ticis kairināts. Lai vai kā jums patiktu jūsu sudraba rotaslieta, vienmēr sekojiet līdzi, lai tā tiek noņemta, veicot šādas aktivitātes:
• veicot mājsaimniecības darbus, piemēram, mazgājot traukus vai kopjot dārzu;
• nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm;
• mazgājoties vai peldoties;
• atrodoties karstās vietās, piemēram, saunā, pludmalē u.tml.;
• uzklājot kosmētiku;
• gatavojot pārtikas produktus, kas satur sēru.
Uzglabāšana
Gaisā esošie savienojumi var veicināt sudraba sūbēšanu, kā rezultātā sudrabs kļūst melns, tādēļ to ieteicams uzglabāt noslēgtā vidē: kosmētikas maciņā, rotaslietu lādītē vai, piemēram, atvilktnē.
Sudraba rotaslietas nav tik jutīgas pret skrāpējumiem kā zelta rotaslietas, tomēr sudrabam piemīt niķis – tas var reaģēt ar citiem metāliem. Šī iemesla dēļ sudraba rotaslietas ieteicams uzglabāt atsevišķos, gaisa necaurlaidīgos maisiņos. Maisiņos jāieklāj mīksts filcs, kas nepieciešamības gadījumā absorbēs mitrumu.
Galvenais un svarīgākais faktors ir tas, kur rotaslietas tiek iegādātas. Diemžēl mūsdienās ir daudz negodprātīgu pārdevēju, kas piedāvā iegādāties viltotu sudrabu un pat zeltu – pat ja veiksiet regulāru un rūpīgu rotaslietas kopšanu, viltota rotaslieta ar laiku kļūs nelietojama.
Tuvojas kādi svētki un vēlaties iepriecināt sevi vai kādu sev svarīgu cilvēku ar jaunu un skaistu rotaslietu? Izvēlieties uzticamu un patērētāju vidū atzītu pārdevēju – kvalitatīvas un gaumīgas rotaslietas var izvēlēties internetveikalā 220.lv. Interneta veikalā sudraba un zelta rotaslietas pieejamas plašā klāstā, piemērotas ikvienam dzīves notikumam!
Ja nezināt, kādas rotaslietas izvēlieties, varat lasīt vairāk par stila padomiem, kas jums sniegs idejas rotaslietu kolekcijas papildinājumam.
Uz sarakstu