Kādas ir galvenās OCTA un KASKO polises atšķirības?

Katrai automašīnai ir jābūt apdrošinātai, lai tā varētu piedalīties satiksmē likuma ietvaros, taču ir tik daudz dažādu apdrošināšanas polišu, tajā skaitā OCTA, KASKO, kas katras ar kaut ko atšķiras, tēpēc cilvēks var apjukt. 

Lai labāk izprastu galvenās apdrošināšanas polises, ir vērts sīkāk apskatīt to atšķirības.

Gan OCTA, gan KASKO sniedz priekšrocības, taču to galvenā atšķirība ir tā, ka OCTA sedz automašīnas vadītāja civiltiesisko atbildību un tā ir obligāta apdrošināšana, bet ar KASKO apdrošina automašīnu, un šāda veida apdrošināšana ir brīvprātīga.

KASKO priekšrocības
Neuzmanīgas rīcības risks – ir apdrošinātāji, kuri sedz zaudējumus, kas radušies tavai automašīnai darbinieku vai ģimenes locekļu tīšas vai netīšas darbības rezultātā.
Rezerves automašīna – veicot transportlīdzekļa remontu autoservisā, apdrošinātājs var nodrošināt to, ka tu saņemsi rezerves automašīnu pie autoservisa durvīm.
Elektrības bloka bojājumi – KASKO polise atlīdzina transportlīdzekļa elektronisko komponentu bojājumus, kas radušies, transportlīdzeklim uzstādot pretaizdzīšanas aprīkojumu. Uzstādītājs var nebūt transportlīdzekļa ražotājs.
Transportlīdzekļa tehniskās apkopes bojājumi – atlīdzina zaudējumus, kas saistīti ar bojājumiem, mazgājot, remontējot vai kā citādi apkopjot automašīnu.
Ūdens bojājumi – kompensācija par bojājumiem, kas saistīti ar to, ka automašīna iebraukusi peļķē vai applūdušā vietā, ūdenim nonākot elektriskajās vai mehāniskajās daļās un agregātos, piemēram, dzinējā, transmisijā un citur.
Bagāžas apdrošināšana – atlīdzina zaudējumus, ja bagāža tiek nozagta, nozaudēta, sabojāta un iznīcināta.
Apdrošināšana uz prāmja – noder, ja rodas zaudējumi, kamēr automašīna atrodas uz prāmja kā krava.
Degvielas sistēmas tīrīšana – atlīdzinās zaudējumus, kas saistīti ar transportlīdzekļa degvielas sistēmas tīrīšanu, jo ir uzpildīta degviela, kas neatbilst automašīnas ražotāja specifikācijai.

Šis saraksts var būt garāks vai īsāks, atkarībā no tavām vajadzībām. Polisubanka.lv piedāvā izdevīgus papildu piedāvājumus un arī ērtu veidu, kā aprēķināt KASKO izmaksas.

OCTA apdrošināšanas priekšrocības
OCTA galvenā priekšrocība ir tā, ka ceļu satiksmes negadījuma gadījumā vainīgais atlīdzina zaudējumus, kas nodarīti trešo personu veselībai, videi, ceļiem un īpašumam. Šo apdrošināšanas veidu nepieciešams izmantot visiem Latvijas Republikā reģistrēto transportlīdzekļu īpašniekiem vai pilnvarotiem lietotājiem.

• Apdrošināta sadursme ar citu transportlīdzekli – pat ja tu esi izraisījis sadursmi, tev nebūs jāmaksā par nodarītajiem zaudējumiem. Var arī gadīties, ka tu netīšām stāvlaukumā saskrāpē citu automašīnu, kas ir pārāk tuvu novietota tavai automašīnai.
Sadursmes ar dzīvniekiem apdrošināšana – OCTA sedz bojājumus tavai automašīnai, ja tā saduras ar kādu dzīvnieku. Sadursme ar dzīvnieku var gadīties pat pašiem profesionālākajiem autovadītājiem, tāpēc ir jāpatur prātā, ka pat liela meistarība uz ceļa nevar glābt šādos gadījumos.
Nelaimes gadījuma apdrošināšana – atlīdzina izdevumus, kas rodas transportlīdzekļa vadītājam un pasažieriem ciešot ceļu satiksmes negadījumā.

Kas jāņem vērā?
Ātri un ērti

Mūsdienīga pieeja ļauj izmantot OCTA sniegtās ērtības ātri, jo pēc negadījuma tev ir tikai jāpiezvana policijai vai jāaizpilda saskaņotais paziņojums. Saskaņotais paziņojums ir pats ātrākais vieds, jo tu pats vari aizpildīt nepieciešamo informāciju, nofotografēt bojātās vietas un iesniegt aizpildīto iesniegumu elektroniski. Pēc tam apdrošināšana izmaksās atlīdzību – parasti lēmums par to tiek pieņemts divu darba dienu laikā. 

Viss ir elektroniski pieejams
Tev arī nav jāuztraucas par to, vai tev vienmēr līdzi ir izdrukāta OCTA polise, jo tai ir speciāla datubāze. Drukātā versija būs nepieciešama, ja dosies ārpus Latvijas Republikas teritorijas. 

Lai sīkāk izpētītu dažādu OCTA apdrošināšanas sniedzēju piedāvājumus, tu vari apmeklēt Polisubanka.lv, ievadīt automašīnas reģistrācijas numuru un tehniskās pases numuru un uzzināt polises cenu. Specializētā sistēma atradīs atbilstošos variantus ātri un vienkārši.

Ērta salīdzināšana
Izmantojot tīmekļa vietnes sniegto informāciju tu noteikti vari ietaupīt laiku, nemeklējot katru apdrošināšanas sabiedrību, kas piedāvā OCTA, KASKO un citus apdrošināšanas veidus, jo tie tiks parādīti vienā sarakstā. Informācija tiek regulāri aktualizēta un atrast piemērotāku variantu būs ļoti vienkārši. 

Ņem vērā, ka apdrošināšanas cenu nosaka arī automašīnas tips un tehniskie parametri, autovadītāja vecums un citi faktori, ko katra apdrošināšanas sabiedrība nosaka pēc saviem ieskatiem. Izvēlies atbildīgi un brauc droši!