Kam pievērst uzmanību, izvēloties bērnu ratus?

Bērnu rati ir viena no svarīgākajām lietām, kas jāiegādājas jaunajiem vecākiem, tomēr tas var būt pamatīgs izaicinājums, jo lielākā daļa cilvēku neorientējas bērnu preču tirgū, turklāt mūsdienās ir tik daudz un dažādi modeļi, kuru klāstā ir pavisam vienkārši apjukt. 

Rati ir vērtīgs ieguldījums, ko bērnam nāksies izmantot bieži un diezgan ilgu laiku, tādēļ esam apkopojuši svarīgākos faktorus, kam pievērst uzmanību, izvēloties bērnu ratus – sekojiet šiem padomiem, lai būtu drošs, ka veicat pareizo izvēli!

Riepas
Domājot par riepām, galvenokārt jāpievērš uzmanība tam, pa kādu ceļa segumu rati tiks lietoti. Ja plānojat pārvietoties pa nelīdzeniem ceļiem, piemēram, pa lauku ceļiem, gar jūru vai mežu, tad vispiemērotākie ir rati ar četrām riepām, kas ir piepumpējamas, lai nodrošinātu papildu amortizāciju un bērns varētu izbaudīt pilnvērtīgu miegu. 

Ja plānojat pārvietoties pa pilsētas ceļiem, tad vispiemērotākie ir rati ar pildītām riepām. Tāpat jāapdomā, cik viegli vai sarežģīti ir veikt manevrus – pagriežamas priekšējās riepas nodrošina ērtāku manevrēšanu. 

Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties bērnu ratus gan lietošanai pilsētvidē, gan ārpus tās!

Svars
Ratu svars svārstās no 9 kg līdz pat 15 kg, turklāt svars lielā mērā atkarīgs tieši no pārliekamā roktura mehānisma – ja tā nav, rati ir vieglāki. Jāņem vērā, ka smagi rati ir daudz stabilāki nekā viegli rati, tomēr, ja dzīvojat daudzstāvu mājā un rati katru dienu jānes, noteikti vēlēsieties, lai tie ir vieglāki. 

Kulba
Domājot par kulbu, jāņem vērā ne tikai tas, cik liels bērns ir pašreiz, bet arī tas, lai rati derētu arī pēc tam. Ja bērns dzimst siltajos gada mēnešos, padomājiet, vai viņš ietilps ratos arī ziemā, kad būs paaudzies un saģērbts biezā apģērba kārtā. Atsevišķiem ratu modeļiem iespējams regulēt muguras augstumu, citiem var arī pacelt galvgali – tas viss paredzēts bērna komfortam. Svarīgi arī, lai kulbu varētu viegli noņemt un uzlikt uz rāmja.

Audums
Bērnu apavi mēdz ātri sasmērēt ratu audumu, tādēļ ieteicams iegādāties ratus no viegli kopjama auduma – tā varēsiet būt drošs, ka rati vienmēr izskatās lieliski pat pēc vairākiem lietošanas mēnešiem. Pievērsiet uzmanību, vai auduma daļas iespējams noņemt, vai no rāmja iespējams noņemt arī jumtiņa audumu, ko pēc tam var izmazgāt veļas mašīnā. Tikpat svarīgi, lai ratu audums būtu ūdensnecaurlaidīgs un, iespējams, vēlaties, lai tas aprīkots ar UV staru aizsardzību, lai bērns būtu pilnībā pasargāts no ārējiem apstākļiem. 

Rāmis
Ja gatavojaties ratus ņemt līdzi pārbraucienos, noteikti lūkojiet, lai rati jeb to rāmis ir saliekams. Salikšanas mehānismi var būt dažādi: ar pogām, fiksatoriem, stieņiem, dažos gadījumos pat jānoņem riepas. Galvenais, lai mehānisms ir vienkāršs un salikšana neprasa daudz laika. 

Daļa vecāku izvēlas  nesaliekamus ratus, tomēr tādos gadījumos tiek iegādāti divi rati, vieni ikdienas, savukārt otri, kas ir vienkāršāki, – mazāki un vieglāki, jo paredzēti izbraucieniem ārpus mājas.

Tāpat pievērsiet uzmanību, no kā rāmis izgatavots – visbiežāk tas izgatavots no alumīnija vai dažādu metālu sakausējuma. Alumīnija rāmji ir vieglāki un arī triecienizturīgi.

Bremzes
Svarīgas ir arī bremzes, kas padara ratus stabilākus un rūpējas par bērna drošību. Ir divu veidu ratu bremzes: spiežamas ar kāju vai rokas bremzes (pie roktura). Ērtas bremzes īpaši noderēs tiem, kas ratus plāno lietot pa nelīdzeniem, kalnainiem ceļiem. 

Bērnu rati, bērnu preces, kā arī apavi bērniem pieejami 220.lvuzzināt vairāk par piedāvājumu varat jebkurā sev ērtā laikā. Ienāciet un izvēlieties savam bērnam labāko!

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu