Kāpnes privātmājai – kas jāzina par to veidiem un ierīkošanu

Viens no galvenajiem divstāvu privātmājas elementiem ir kāpnes. Tās ir jāizvēlas pietiekami atbildīgi. Vispirms ir jāņem vērā gan kāpņu izmērs, gan kāpņu materiāls un tikai tad uzmanība jāpievērš krāsai. Ir cilvēki, kuri labprāt pašu spēkiem izvēlas izgatavot savai mājai kāpnes. Lai arī šis darbs sākotnēji varētu šķistu samērā vienkāršs, ir vairākas būtiskas lietas, ko vajadzētu zināt un mācēt. Ja šāda veida darbi ir sveši, ieteicams tomēr uzticēties profesionālim. 

Raksta turpinājumā uzzināsiet vairāk informācijas par kāpņu veidiem, to ierīkošanu un izmaksām. Šī informācija noteikti noderēs gala lēmuma pieņemšanā.    

Vislabāk uzticēties profesionāļiem
Ikviens cilvēks vēlas, lai mājoklī būtu pēc iespējas skaistāk, tāpēc ir svarīgi, lai ikviens remonts noslēdzas kvalitatīvi. Protams, var remonta darbus veikt pats, tomēr, ja nav ļoti labu zināšanu un praktisko iemaņu par to, kā konkrētie darbi jādara, tad gala rezultāts var būt neapmierinošs. Vairumā gadījumu pierādās, ka uzticēties profesionāļiem nav bijis veltīgi. Tāpat arī, ja jums ir nepieciešamas jaunas kāpnes, vislabāk izvēlēties meistaru, kurš šo darbu paveiks jūsu vietā. 

Dažādi meistari norāda to, ka cilvēki savām privātmājām parasti izvēlas koka kāpnes. Vispopulārākie koki ir priede, osis, kā arī ozols. Nereti cilvēki izvēlas arī bērza kāpnes. Tiem cilvēkiem, kuriem ir svarīgi ietaupīt, meistari iesaka izvēlēties priedes kāpnes.

Kāpnes var izgatavot dažādos izmēros, tomēr visbiežāk tieši privātmājās tiek uzstādītas aptuveni metru platas kāpnes vai nedaudz platākas. Jāņem vērā, ka ļoti platas kāpnes maksā ļoti dārgi, tāpēc nepieciešams rūpīgi izvērtēt, cik platas kāpnes vajag tieši jūsu mājoklim.  

Kāpņu veidi
Kāpnes pēc to konstrukcijas iedalās dažādos veidos, tomēr tām ir viens svarīgs uzdevums – tām ir jābūt stabilām un drošām. Kāpņu formu un pakāpienu izvietojumu nosaka to veids un laidu skaits. Meistars pirms kāpņu izgatavošanas veiks nepieciešamos mērījumus, kā arī ieteiks, kāda veida kāpnes būs vispiemērotākās tieši jūsu mājoklim. 

Mūsdienās tiek izgatavotas dažādu veidu kāpnes, piemēram, vienlaida jeb taisnās kāpnes, divlaidu kāpnes ar starplaukumu jeb L veida kāpnes, divlaidu kāpnes ar pagriezienu, trīslaidu kāpnes ar vienu pagriezienu un starplaukumu, trīslaidu kāpnes ar diviem starplaukumiem un diviem pagriezieniem. Tāpat tiek izgatavotas bēniņu kāpnes, kas ir gan salokāmas, gan sabīdāmas. 

Arī kāpņu materiāli ir dažādi. Var izgatavot koka kāpnes, alumīnija kāpnes vai arī kāda cita materiāla kāpnes. Kāpņu materiāls būs atkarīgs no tā, kur šīs kāpnes nepieciešams novietot. 

Drošība
Ierīkojot kāpnes, noteikti ir jāpadomā par drošību. Lai kāpnes varētu uzskatīt par ļoti drošām, tām noteikti ir jāuzstāda margas. Taču margas arī ir jāizvēlas atbilstošas. Pirmkārt, tām ir jābūt izturīgām, lai spētu noturēt cilvēku. Otrkārt, tām ir jābūt gludām, pretējā gadījumā tiks traumētas rokas. Ja mājās ir mazi bērni, tad gan kāpņu augšgalā, gan apakšgalā ir jāierīko speciāli režģi, ko bērni nevar attaisīt, līdz ar to arī viņi nespētu uzkāpt uz kāpnēm.   

Izmaksas
Kāpņu kopējo cenu ietekmē vairāki faktori. Viens no būtiskākajiem – izejmateriāli. Ja izvēlēsieties kāpnes izgatavot no priedes, tad tās būs krietni vien lētākas par ozola kāpnēm. Tāpat kopējo cenu ietekmēs kāpņu veids, to augstums, kā arī kopējo pakāpienu skaits. Koka kāpnes izmaksā ap 2000 eiro.  

Svarīgi

  • Lielākoties kāpnes tiek izgatavotas 3 nedēļu laikā kopš pasūtījuma veikšanas brīža. Kāpņu montāža ir atkarīga no pašu kapņu sarežģītības pakāpes. Kāpņu ierīkošana var aizņemt pat vienu nedēļu.
  • Lai kāpnes kalpotu pēc iespējas ilgāk, nepieciešams izvēlēties cietu koku – osi vai ozolu.
  • Lai koka kāpnes nečīkstētu, savienojuma vietās tās ir jāieziež ar silikonu.
  • Kāpņu mērīšanu ieteicams uzticēt kāpņu izgatavotājiem, jo šī uzmērīšana ir ļoti precīzs darbs. 

Ja tomēr kādu no kāpņu izgatavošanas posmiem vai arī uzstādīšanu nolemsiet darīt pats, tad noteikti ir jāiegādājas atbilstoši instrumenti. Interneta veikalā 220.lv atradīsiet plašu instrumentu klāstu. Vieni no labākajiem un uzticamākajiem noteikti ir Makita instrumenti, kas izceļas ar labu kvalitāti! Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – 220.lv. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu