Banner 980x90

Kas ir foresto kakla siksna, un kāpēc, iestājoties pavasarim, tā ir īpaši nepieciešama jūsu mīlulim?

Tuvojas pavasaris, un pēc garās ziemas, šķiet, ikviens ir noilgojies pēc aktīvas atpūtas brīvā dabā. Pastaigas pa tuvējo parku, mežu vai kādu dabas taku, kādam savukārt aktīva rosība savā mazdārziņā vai laukos – siltie saules stari un putnu vīterošana atgādina, ka nu jau pavisam drīz varēsim baudīt pavasara priekus. Taču, tiklīdz kā lielās sniega kupenas būs nokusušas, līdz ar visu dzīvo radību modīsies arī dažādi parazītkukaiņi – ērces, blusas, utis, odi utt. Un tie, kuriem mājās ir kāds mīļš četrkājains draugs – suns vai kaķis –, zina, ka šis ir laiks, kad ar steigu jādomā par to, kā savu mīluli pasargāt no nevēlamajiem parazītiem. 

 

Metodes ir dažādas, taču tieši foresto kakla siksna būs profilaktisks, aizsargājošs ilgstošas iedarbības līdzeklis, kas pasargās kā suņus, tā kaķus no blusām un ērcēm. 

Šajā rakstā apskatīsim, kā foresto siksnas darbojas un kāpēc svarīgi to jau laikus iegādāties savam mīlulim! 

Kā darbojas foresto kakla siksna? 

Foresto siksna ir bezrecepšu pretērču un pretblusu siksna, kuras darbības ilgums ir līdz pat 8 mēnešiem. Zoo preču veikalos un vetaptiekās pieejamas divu veidu foresto siksnas – maza izmēra suņiem un kaķiem ar svaru līdz 8 kg un liela izmēra suņiem ar svaru virs 8 kg

Kakla siksna nogalina un atbaida gan blusas, gan ērces, turklāt tā iedarbojas uz blusām un ērcēm visās to attīstības stadijās. 

Foresto siksnas darbības princips ir vienkāršs.

  • Aktīvās vielas (imidakloprīds un flumetrīns) ir iestrādātas kakla siksnā, taču neizdalās līdz brīdim, kamēr kakla siksna nav dzīvniekam aplikta.
  • Pēc kakla siksnas aplikšanas aktīvās vielas vienmērīgās devās izdalās no siksnas, pakāpeniski un kontrolēti iesūcoties un pārklājot dzīvnieka ādu un apmatojumu.
  • Ilgstošai un efektīvai iedarbībai kakla siksna nav jānoņem visus 8 mēnešus, taču palaikam jāpārliecinās par to, vai kakla siksnas izmērs nav jāpielāgo, īpaši, ja kakla siksna aplikta kaķēnam vai kucēnam straujā augšanas periodā.
  • Svarīgi, ka foresto kakla siksna ir ūdens droša. Suns ar to var peldēties, kā arī dzīvnieku (suni vai kaķi) var droši mazgāt. 

Tas, kas foresto siksnu atšķir no citām pretparazītu kakla siksnām, ir tieši tās inovatīvā tehnoloģija, kas nodrošina kontrolētu un pakāpenisku aktīvo vielu izdalīšanos. 

Atšķirībā no citām šāda veida kakla siksnām foresto ilgstošu pētījumu rezultāti uzrādīja, ka kakla siksna efektīvi aizsargā dzīvnieku 8 mēnešu garumā tikai ar vienu aplikācijas reizi. Tas būtiski atvieglo saimnieka rūpes par savu mīluli, jo dzīvniekam nav jāveic regulāra ikmēneša apstrāde, kas bieži vien dzīvniekam nav patīkama. 

Pret kādiem parazītiem foresto siksna ir iedarbīga? 

Primāri foresto kakla siksna apkaro un novērš blusu invāziju un tās riskus, tāpat arī pasargā dzīvnieku un tā tiešo apkārtni pret blusu kūniņu attīstību. Īpaši svarīgi pasargāt dzīvnieku no blusām ir tad, ja dzīvniekam konstatēta alerģiska reakcija uz blusu kodumiem. 

Viena blusa dienas laikā var iekost pat 400 reižu, tāpēc, ja dzīvniekam blusas ir savairojušās lielos apjomos, dzīvniekam rodas milzīgs diskomforts, turklāt blusas pārnēsā arī dažādas slimības un parazītus, piemēram, lenteņus, ar kuriem var inficēties ne tikai dzīvnieks, bet arī saimnieks. 

Foresto siksnai piemīt nogalinoša iedarbība pret ērču invāziju, kā arī ilgstoša, atbaidoša iedarbība pret ērcēm. Tas, kas ir īpaši svarīgi, – dzīvnieks tiek pasargāts arī pret ērču kūniņām un nimfām. Tāpat arī siksna ārstē no dūrējutu invāzijas

Foresto siksna netieši pasargā arī saimnieku un pārējos ģimenes locekļus 

Protams, arī saimnieks var pārnēsāt parazītus, tomēr dzīvniekiem šis risks ir daudz augstāks, līdz ar to šī kakla siksna mazinās saimnieka vai citu ģimenes locekļu iespēju saķert kādu parazītu no četrkājainā drauga

Tā kā ik gadu vairāki tūkstoši cilvēku Latvijā saslimst ar kādu no ērču izraisītām slimībām, šis ir būtisks faktors, kas jāņem vērā, ja ar dzīvnieku dodaties dabā. 

Tāpat arī istabas kaķiem pastāv parazītu invāzijas risks, neskatoties uz to, ka kaķis netiek vests ārā. Saimnieks dažādas parazītu oliņas atnes mājās ar apaviem, tāpēc svarīgi pasargāt arī savu istabas mīluli, īpaši, ja mājās ir mazi bērni. 

Neskaitot blusas, ērces un utis, mājas mīlulis, īpaši pavasara periodā, var inficēties un pārnēsāt vēl daudz un dažādas citas parazītu sugas (cērmes, āķtārpus, lenteņus, matgalvjus u.c.). Tāpēc svarīgi dzīvnieku pasargāt ne tikai ar foresto kakla siksnu, bet arī regulāri attārpot ar prettārpu līdzekļiem. Tā, piemēram, savu efektivitāti pierādījis Drontal prettārpu līdzeklis, kas jāizvēlas atbilstoši suņiem, kaķiem vai kucēniem. 

Foresto suņiem 

 

Kā jau minēts, foresto ērču siksnas suņiem paredzētas dzīvniekiem ar svaru virs 8 kg. Kakla siksna jāapliek sunim tā, lai aiz tās varētu aizlikt ne vairāk kā divus pirkstus. Siksna pasargās suni no blusu un ērču invāzijas, kā arī ārstēs, ja konstatēta dūrējutu invāzija, 8 mēnešu garumā, taču kakla siksnas iedarbībai tuvojoties beigām, dzīvnieks jāapskata biežāk. Papildu pluss – foresto pretērču siksna sunim sniegs netiešu aizsardzību pret tādām ērču pārnēsātām slimībām kā suņu babezioze un suņu erlihioze, kas dzīvniekam var būt ļoti bīstamas. 

Foresto suņiem paredzēta lietošanai kucēniem no 7 nedēļu vecuma, kā arī kakla siksnu nevajadzētu lietot grūsnām un barojošām kucēm. 

Kakla siksnu ir ļoti svarīgi sākt lietot pirms kukaiņu aktīvās sezonas, un, tā kā ērces kļūst aktīvas jau tad, kad ārā tiek sasniegta vien +3 grādu temperatūra, tad tas ieteicams jau februāra beigās vai marta sākumā. 

Ja sunim konstatēta blusu vai ērču invāzija pirms kakla siksnas uzlikšanas, tad dzīvnieks jāatbluso izmantojot citas metodes, – šampūnus, ampulas u.c. Savukārt ērces rūpīgi jānolasa. 

Foresto kaķiem 

 

Foresto siksna kaķiem darbojas tāpat kā suņiem paredzētā, taču piemērota gan kaķiem, gan maza izmēra suņiem ar svaru līdz 8 kg. Svarīgi ir izvēlēties pareizo kakla siksnu, jo, nepiemēroti izvēlēta, tā var kaitēt dzīvnieka veselībai. 

Foresto kaķu siksna atšķiras ar to, ka, ņemot vērā āra kaķu aktivitātes, pastāv risks, ka kaķis ar siksnu var aizķerties, piemēram, aiz kāda zara, rāpjoties kokā, tāpēc šīm kakla siksnām īpaši iestrādāts posms, kas ļaus kaķim paša spēkiem atbrīvoties no kakla siksnas

Foresto kaķiem paredzēta lietošanai kaķēniem, sasniedzot 10 nedēļu vecumu, un, tāpat kā suņiem, nav ieteicams grūsnām un barojošām kaķenēm. 

Dinozoo.lv – viss tava mīluļa veselībai 

Interneta veikals dinozoo.lv piedāvā plašu pretparazītu līdzekļu klāstu. Foresto kakla siksna gan suņiem, gan kaķiem, prettārpu un pretparazītu līdzekļi tablešu, šķidro ampulu un mazgājamo līdzekļu formā, lai jūs varētu piemeklēt savam mīlulim piemērotāko terapiju. 

Lai uzzinātu papildu informāciju, iesakām apmeklēt kādu no 40 Dino Zoo veikaliem visā Latvijā, kur zinoši konsultanti spēs atbildēt uz jūsu jautājumiem. 

Tāpat izmantojiet izdevību un iepērcieties izdevīgāk, jo tikai līdz 26. martam dinozoo.lv piedāvā bezmaksas piegādi uz kādu no Express Pasts pakomātiem, veicot pirkumu vismaz par 9,99 €. 

 

Ienāciet dinozoo.lv un parūpējieties par to, lai jūsu mīlulis būtu pasargāts un vesels! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)