Kas šobrīd būtu jāzina, iegādājoties jaunu elektrisko skrejriteni?

Elektriskie skrejriteņi ir pārvietošanās līdzekļi, kas tiek kvalificēti kā sporta un atpūtas inventārs, ja to maksimālais braukšanas ātrums nepārsniedz 25 km/h. Šāda tipa elektriskie skrejriteņi drīkst pārvietoties pa ietvi, bet jāatceras, ka, neskatoties ne uz ko, gājējiem ir priekšroka, bet, ja to ātrums pārsniedz jau minēto, tad tie kvalificējas kā mopēdi. Šādā gadījumā elektriskais skrejritenis ir jāreģistrē CSDD, tam izsniedz numura zīmi, kā arī nepieciešama derīga OCTA polise. 

Pēdējā gada laikā elektriskie skrejriteņi ir kļuvuši ļoti populāri arī Latvijā – tie ir lieliski pārvietošanās līdzekļi, jo dod iespēju ne tikai ātri pārvietoties, bet arī ietaupīt laiku, izkļūt ātrāk cauri sastrēgumiem. Saistībā ar lielo popularitātes pieaugumu, valsts izstrādā Ceļu satiksmes likumus un satiksmes noteikumus arī elektrisko skrejriteņu izmantotājiem, lai tie spētu iekļauties satiksmē, kā arī neapzināti neapdraudētu kājāmgājējus vai citus satiksmes dalībniekus. 

Elektrisko skrejriteņu popularitātes gājiens iet roku rokā ar pasaules aktivitātēm, jo ir dabai draudzīgāks nekā motocikli vai automašīnas, no kuriem gaisā nonāk kaitīgie izmeši. 

Elektriskie skrejriteņi jau ar savu nosaukumu parāda, ka tie darbojas uz bateriju, tāpēc katram tās lietotājam ir jāpārzina gan baterijas uzlādes ilgums, gan tās darbības ilgums, kas vienmēr ir norādīta arī tehniskajā specifikācijā. Vidēji ar uzlādētu elektrisko skrejriteni var pārvietoties aptuveni 30 kilometru, kas pilsētas robežās ir ļoti ērti. Ja tomēr elektriskais skrejritenis ir izlādējies un nav iespējas to uzlādēt, tad tās lietotājam nāksies to vienkārši stumt vai nest, ņemot vērā, ka tā svars nav liels – vidēji viena riteņa svars ir 8–15 kg, kas katram modelim var atšķirties. 

Vēl ērtāks un vērtīgāks ir faktors, ka to var uzlādēt praktiski jebkurā vietā, kur ir elektrības kontaktligzda, tāpēc aktīvākajiem braucējiem vajadzētu paņemt līdzi bateriju. 

Visi elektriskie skrejriteņi ir aprīkoti ar bremžu sistēmu – elektrisko disku un kāju bremzēm. Vērts zināt, ka elektriskie skrejriteņi ir arī ūdens izturīgi, tāpēc ar tiem var pārvietoties, kad ir lietus vai slapjš sniegs – cits jautājums, cik komfortabli šādos laikapstākļos jūtas šī pārvietošanās līdzekļa izmantotājs. Braucot slapjos laikapstākļos, jāņem arī vērā, ka kā ar jebkuru transporta līdzekli, ceļa segums kļūst mitrs, tādejādi pagarinās bremzēšanas ceļš un laiks. 

Elektrisko skrejriteni var lietot jaunieši sākot no 14 gadu vecuma, tāpat, pērkot šo transporta līdzekli, iepazīstieties ar maksimālo celtspējas svaru – tā var būt gan 125 kg, gan pat līdz 200 kg. 

Skrejriteņi tiek aprīkoti arī ar LCD ekrānu, kurā varat redzēt savu uzņemto ātrumu, akumulatora uzlādes līmeni, nobraukto attālumu un dažādus citus brīdinājumus. 

Labākas klases elektriskie skrejriteņi tiek aprīkoti arī ar regulējamu stūri, tālvadības atbloķēšanas pulti un signalizāciju. Daudziem ir arī papildu vilktspējas funkcija, ja nākas braukt stāvākos kalnos, piemēram, pakalni, kas ir pat 40 grādu leņķī. 

Ar visu informāciju par tehniskajām specifikācijām un katra elektriskā skrejriteņa papildu funkcijām, svaru un baterijas uzlādes laiku jūs varat iepazīties šeit, 220.lv interneta veikalā. 

Lai droša braukšana ielās!