Noderīgi padomi dienas aizkaru izvēlē

Aizkari ir viens no svarīgākajiem mājokļa aksesuāriem – tie ne tikai rada atmosfēru, bet kalpo arī praktiskiem nolūkiem, lai, piemēram, izgaismotu telpu. Viens no populārākajiem aizkaru veidiem ir dienas aizkari, kas veidoti no viegli krītoša un plāna auduma. 

Sākot no vienkāršiem un dekoratīviem, beidzot ar krāšņiem un elegantiem – izvēles iespējas ir teju vai bezgalīgas. Ņemot vērā, ka aizkari pieejami arī dažādās piegrieztnēs, garumos, biezumos, piemērotāko aizkaru izvēle var būt pamatīgs izaicinājums.

Plāno veikt remontu vai gluži vienkārši atsvaidzināt mājokļa interjeru? Mēs palīdzēsim – esam apkopojuši noderīgus padomus, kā izvēlēties dienas aizkarus!

Audums
Audums ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas jāapdomā, iegādājoties dienas aizkarus. Piemērotākais audums galvenokārt atkarīgs no tā, kurā pusē atrodas mājokļa logi – ja logi atrodas dienvidu pusē, kur ir vairāk saules, droši var izvēlēties biezākus aizkarus, savukārt, ja logi atrodas uz pusi, no kuras saule neiespīd telpā, noteikti jāizvēlas plānāki aizkari. Plāni dienas aizkari visbiežāk izgatavoti no poliestera vai tilla, savukārt nedaudz biezāki dienas aizkari – no zīda, sintētikas vai kokvilnas. 

Krāsa
Pretēji populārajam uzskatam dienas aizkariem ne vienmēr jābūt tādā pašā krāsā kā tapetes – tie var būt tādā pašā tonī, tomēr lieliski izskatīties, ja tie būs nedaudz tumšāki vai gaišāki, tādējādi radot optisko ilūziju un vizuāli paplašinot telpu. Visbiežāk dienas aizkari ir balti vai gaiši pelēki, taču tie var būt, piemēram, tādā pašā krāsā kā mēbeles, tādējādi radot harmonisku saskaņu. 

Izvēloties aizkaru krāsu, jāņem vērā arī telpas dabiskais apgaismojums jeb tas, cik daudz dienas gaismas ieplūst telpā. Ja telpa ir salīdzinoši tumša, vajadzētu izvēlēties siltu toņu aizkarus, kā sarkanus, dzeltenus vai smilšu krāsas, kas telpu padarīs gaišāku un omulīgāku, savukārt, ja telpa ir ļoti gaiša, vajadzētu izvēlēties vēsu toņu aizkarus, kā violetus, zilus vai zaļus. Izvairies no pārāk košām krāsām, kas nogurdina acis, ātri apnīk un nomāc citus telpas elementus!

Raksts
Lai saprastu, kāda raksta dienas aizkari telpā iederēsies vislabāk, jāņem vērā citi telpas elementi, galvenokārt mēbeles. Ja mēbeles ir vienkrāsainas, tad lieliska izvēle ir raibi aizkari un otrādi. Tomēr atceries un ņem vērā – raibi aizkari piešķir telpai smagnēju sajūtu. 

Viena no opcijām ir izvēlēties raibus aizkarus un pieskaņot tiem, piemēram, dīvāna spilvenus. Šajā gadījumā svarīgi ir arī telpas parametri – horizontālas svītras piemērotas nelielām telpām, jo vizuāli paplašina telpu savukārt vertikālas svītras piemērotas telpām ar zemiem griestiem, jo padara vizuāli pagarina telpu. 

Garums
Aizkaru garums pamatā atkarīgs no logu augstuma un no noskaņas, kuru vēlies panākt, uzstādot dienas aizkarus. Ja vēlies, lai noskaņa ir gaisīga un mierīga, izvēlies aizkarus, kas stiepjas līdz pat grīdai. Ja vēlies, lai noskaņa ir greznāka, izvēlies aizkarus, kas stiepjas līdz pat grīdai un dažus centimetrus tālāk. Ja ģimenē ir bērni un/vai mājdzīvnieki, esi praktisks un izvēlies īsākus aizkarus, kas stiepjas līdz palodzei – tā varēsi būs drošs, ka aizkari netiek bojāti. 

Kopšana
Nevajadzētu visās mājokļa telpās izmantot vienādus aizkarus – katra telpa ir unikāla, katrai telpai ir savs mērķis un uzdevumi, kuriem jāpielāgo aizkari. Piemēram, virtuvē vajadzētu ieplūst vairāk dabiskajam apgaismojumam, turklāt virtuvē notiek vairākas nekārtības un aizkari noteikti smērēsies ātrāk, tādēļ nepieciešami aizkari, ko var mazgāt bieži. Labākā opcija virtuvei – kokvilnas dienas aizkari. Šādā veidā jādomā par ikvienu telpu!

Tagad, kad zini, kā izvēlēties piemērotākos dienas aizkarus, atliek vien izvēlēties uzticamu pārdevēju. Plašu aizkaru izvēli piedāvā interneta veikals Xnet.lv – piedāvājumā dienas aizkari, nakts aizkari, dekoratīvie aizkari un citi aizkaru veidi. Ienāc un iegādājies savam mājoklim labāko!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu