Noderīgi padomi, kas ļaus iekārtot darba stūrīti mājās

Lai arī attālināts darbs pastāvēja vēl pirms globālās pandēmijas, šobrīd darbs no mājām pazīstams gandrīz visiem biroju un iestāžu darbiniekiem. Lai kvalitatīvi veiktu darba pienākumus, svarīgi ne tikai ievērot darba laiku, bet arī mājās iekārtot darbam piemērotu vidi. 

Veltot nelielu piepūli, lai padarītu darba vietu ērtu darba pienākumu izpildei, uzlabosies gan darba sniegums, gan kopējā ikdienas dzīves kvalitāte. Turpinājumā lasi dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs iekārtot darba stūrīti mājās.

Atrodi pareizo novietojumu
Neatkarīgi no tā, vai, lai strādātu no mājām, kā birojs tiks iekārtota atsevišķa istaba vai tikai neliels telpas stūris, nepieciešams izvēlēties piemērotu vietu. Jāņem vērā ne tikai tas, vai izvēlētajā telpā ir pietiekami daudz vietas rakstāmgaldam un krēslam. Svarīgi darba vajadzībām izvēlēties vietu, kurā iespējams norobežoties no pārējiem ģimenes locekļiem. Ērtībai un patīkamākai darba ikdienai vēlams novietot darba galdu tuvu dabiskajam apgaismojumam. Atceries arī par to, ka nepieciešams pieslēgties elektrotīklam un internetam.

Izvēlies kvalitatīvu elektrotehniku un papildini to ar aksesuāriem
Portatīvais dators darbam attālināti ir svarīgākais rīks, tāpēc jāizvēlas piemērota un pietiekami jaudīga ierīce. Ja darba devējs nodrošina ar datoru, ko izmantot, strādājot attālināti, jāapdomā tikai tas, kādi papildu aksesuāri nepieciešami. 

Pareizāk sēdēt un pārskatīt dokumentus ļaus papildus datora monitors, bet ērtāku datu ievadi, ļaujot pielāgot sēdēšanas pozīciju, nodrošinās bezvadu tastatūra un pele. 

Ja darba ietvaros nepieciešams strādāt ar jaudīgu programmatūru, vērts apdomāt arī papildus dzesēšanas un ventilatoru iegādi, lai portatīvais dators darbam kalpotu, kā nākas. Ventilatori funkcionē arī kā statīvi, jo leņķis, kādā ir portatīvā datora ekrāns un tastatūra, nav ergonomisks.

Svarīgs aksesuārs darba stūrītī mājās, jo īpaši, ja dzīvo kopā ar citiem ģimenes locekļiem, ir skaņu slāpējošās jeb noise canceling austiņas. Šādas austiņas ļaus netraucēti strādāt, pat ja mājās vienlaicīgi atrodas vairāki bērni. Ja nepieciešams bieži runāt sanāksmēs, papildus austiņās iebūvētam, ir vērts iegādāties arī kvalitatīvu mikrofonu.

Aprīko darba vietu 
Pēc tam, kad izvēlēta piemērotākā vieta, nepieciešams padomāt arī par ergonomisku jeb ērtu un efektīvu sēdēšanu. Ja darba stūrīti izmanto tikai pāris stundu nedēļā, tad strādāt var, arī sēžot dīvānā. 

Kā galda virsmu var izmantot arī, piemēram, virtuves vai ēdamistabas galdu. Tomēr sēdēt virtuves krēslā četrdesmit stundas nedēļā nebūs ne fiziskajai veselībai labvēlīgi, ne ērti, jo virtuves krēsliem nav balstu un tiem nav iespējams pielāgot augstumu. Izvēlies pielāgojamu un regulējamu ergonomisku krēslu.

Ja darbā jāstrādā ar dokumentiem, arī iekārtojot darba stūrīti mājās, jāpadomā, kā tos labāk uzglabāt. Ja iespējams izveido speciālu darba plauktu, kurā sakārtot mapes un svarīgus dokumentus. Ja vieta papildus plauktam nav pieejama, tad ērts risinājums ir galda organizators vai uzglabāšanas kastes. Kaste lieliski kalpos arī tad, ja mājās padarītais pa laikam jānogādā birojā.

Dekorē un izgaismo
Pēc tam, kad sakārtotas funkcionālās lietas, pievērs uzmanību tam, vai darba stūrītī ir pietiekami daudz apgaismojuma un tas ir regulējams. Ieteicams izmantot vismaz divus gaismas avotus, piemēram, griestu lampu un galda lampu. 

Lai veicinātu produktīvu darbu, nepieciešams padarīt darba galdu ne tikai ērtu, bet arī estētisku un patīkamu. Izvēlies telpaugus, kalendārus, rakstāmpiederumu turētājus un citus funkcionālus dekorus, kas padarīs darba vidi mājās ne tikai patīkamāku, bet arī funkcionālāku.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu